Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Strefa wiedzy

Gabinet dentystyczny luksdent - Wrocław Przyczyny i profilaktyka leczenie nadwrażliwości zębów.

Nadwrażliwość zębów to ból spowodowany starciem powierzchni zęba lub tkanki dziąsła. Nadwrażliwe zęby u osób dorosłych pojawiają się wtedy, gdy zostają odsłonięte korzenie zębów

dowiedz się więcej
Leczenie zębów - dentysta Wrocław Endodoncja i zwichnięte zęby.

Zwichnięcie zęba to z pewnością określenie mogące dezorientować, ponieważ zwykle nie kojarzymy zwichnięcia z zębami. Ten termin medyczny określa po prostu sytuację, w której dochodzi do wypadnięcia zęba z odpowiedniego dla niego miejsca, czyli z zębodołu.

dowiedz się więcej
szczoteczka do zębów Profilaktyka higieny jamy ustnej. Jak dbać o zęby?

Prawidłowe dbanie o zęby przez cały rok, to jedyny sposób na uniknięcie przykrych spotkań, których głównym bohaterem jest dentysta. Wrocław, Poznań, Warszawa czy Kraków, w każdym większym mieście znajduje się gabinet stomatologiczny, gdzie dentysta zajmie się naszym zębami.

dowiedz się więcej
Stomatologia estetyczna Wrocław Stomatologia estetyczna - co warto o niej wiedzieć?

Stomatologia estetyczna jest działem nauki o zębach, który koncentruje się przede wszystkim na poprawie ich stanu.

dowiedz się więcej
piaskowanie zębów Wrocław Piaskowanie zębów

Piaskowanie zębów jest to najprostszy zabieg stomatologii estetycznej. Ma na celu przywrócenie naszym zębom białego koloru i blasku. Służy dogłębnemu usunięciu osadów nazębnych, które powstały na skutek picia kawy, herbaty, palenia papierosów.

dowiedz się więcej
Protezy natychmiastowe Protezy natychmiastowe

Najszybszym sposobem uzupełnienia braków po usuniętych zębach są protezy natychmiastowe. Zapewniają one pełną funkcjonalność i walory estetyczne, dzięki którym pacjent uniknie przykrej sytuacji jaką jest brak zębów.

dowiedz się więcej
Bruksizm (zgrzytanie zębami)

Bruksizm jest to niekontrolowane, nawykowe, silne zaciskanie zębów szczególnie w nocy. Często może być to spowodowane stresem, silnymi emocjami, nadwrażliwością.

dowiedz się więcej
Endodoncja - leczenie kanałowe Endodoncja - leczenie kanałowe

Endodoncja jest to dziedzina stomatologii zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem chorób miazgi i tkanek okołowierzchołkowych.

dowiedz się więcej
Implant zęba Co zrobić po stracie zęba?

W sytuacji , kiedy naszego zęba nie udało się uratować możemy oczywiście zastąpić go nowym. We współczesnej stomatologii występuje szeroka gama metod i środków. Można wśród nich wyróżnić korony, mosty, protezy lub najnowocześniejsze implanty.

dowiedz się więcej
korony porcelanowe Wrocław Korony porcelanowe

Korony są uzupełnieniem protetycznym, które pozwalają odbudować kształt zniszczonego zęba nawet wówczas, gdy nie można już dokonać standardowej odbudowy za pomocą wypełnienia.

dowiedz się więcej

Faq - najczęściej zadawane pytania

01
Dostępne na rynku szczoteczki do zębów mają włosie miękkie i średniej twardości, ustawione w pęczki w kilku rzędach. Właściwy rodzaj szczoteczki do zębów, głównie pod kątem twardości, powinien zalecać lekarz stomatolog, zależnie od stanu zębów i dziąseł, jednak najlepsze są szczoteczki średniotwarde i miękkie. Jeśli jama ustna jest zdrowa, szczoteczka powinna być średniotwarda. Ważny jest również rozmiar główki. Szczoteczka nie powinna być za duża i posiadać cienką i długą szyjkę zapewniającą dostęp do zębów trzonowych. Zazwyczaj polecane są szczoteczki średnie, wielopęczkowe, wykonane z włosia syntetycznego. Na rynku dostępne są również szczoteczki elektryczne. Są bardzo proste w użyciu, a stosowanie ich skraca czas czyszczenia zębów w porównaniu ze szczoteczkami tradycyjnymi. Każdy powinien mieć własną szczoteczkę do zębów, którą trzeba wymieniać co 2-3 miesiące.
02
Po pierwsze unikajmy pokarmów przyczyniających się do nieprzyjemnego zapachu z ust. Ryzyko jego powstania można ponadto zmniejszyć poprzez: dokładne szczotkowanie zębów 2 razy dziennie i codzienne stosowanie nici dentystycznej w celu usunięcia płytki nazębnej i resztek pokarmowych, szczotkowanie języka, zdejmowanie każdej nocy protezy zębowej i jej dokładne wyczyszczenie przed ponownym założeniem następnego ranka, odbywanie regularnych wizyt kontrolnych u stomatologa. W przypadku trwałego nieświeżego oddechu, który nie ustępuje po szczotkowaniu i nitkowaniu zębów, umów się na dokładne badanie zębów u stomatologa, ponieważ taka sytuacja może być oznaką poważniejszego problemu. Jedynie lekarz stomatolog jest w stanie stwierdzić, czy potencjalną przyczyną nieświeżego oddechu jest choroba dziąseł, suchość jamy ustnej czy zbyt duża warstwa płytki nazębnej.

Numer kontaktowy

Umawianie wizyt telefoniczne, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-20 pod podanymi numeremi telefonu. W razie braku możliwości odebrania telefonu oddzwaniamy osobiście pod wyświetlony numer telefonu.

+48717259848+48 717 ... (kliknij by zobaczyć)
+48 507 604 616+48 507 ... (kliknij by zobaczyć)

Adres gabinetu

UL. PONIATOWSKIEGO 1A
50-326 WROCŁAW (CENTRUM)

Sprawdź jak do nas trafić