Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Bruksizm (zgrzytanie zębami)

Bruksizm (zgrzytanie zębami) jest to niekontrolowane, nawykowe, silne zaciskanie zębów szczególnie w nocy. Często może być to spowodowane stresem, silnymi emocjami, nadwrażliwością. U dzieci jego przyczyną może być występowania pasożytów w przewodzie pokarmowym (owsiki, lamblie).

Bruksizm najczęściej pojawia się u osób z wadami zgryzu.

Aby się z tego wyleczyć trzeba wyeliminować pasożyty oraz zastosować techniki relaksacyjne i odprężające.

Zalecana jest wizyta u stomatologa, a następnie spotkanie z lekarzem pierwszego kontaktu (przy podejrzeniu choroby pasożytniczej) oraz  konsultacja u psychologa (przy  problemach emocjonalnych).

Nie lekceważmy tej przypadłości, ponieważ  nieleczony bruksizm może doprowadzić do uszkodzenia szkliwa lub całej konstrukcji zęba, problemy z tkankami przyzębia lub stawem skroniowo – żuchwowym.

Osoby, u których występuje bruksizm, zaleca się noszenie szyn relaksacyjnych – zakładanych szczególnie na noc.

Wróć do faq

Numer kontaktowy

Umawianie wizyt telefoniczne, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-20 pod podanymi numeremi telefonu. W razie braku możliwości odebrania telefonu oddzwaniamy osobiście pod wyświetlony numer telefonu.

+48717259848+48 717 ... (kliknij by zobaczyć)
+48 507 604 616+48 507 ... (kliknij by zobaczyć)

Adres gabinetu

UL. PONIATOWSKIEGO 1A
50-326 WROCŁAW (CENTRUM)

Sprawdź jak do nas trafić