Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Co zrobić po stracie zęba?

Implant zęba

W sytuacji , kiedy naszego zęba nie udało się uratować możemy oczywiście zastąpić go nowym. We współczesnej stomatologii występuje szeroka gama metod i środków. Można wśród nich wyróżnić koronymostyprotezy lub najnowocześniejsze implanty.

W chwili, gdy ząb tylko się ukruszył, dentysta naprawi go za pomocą materiału kompozytowego, który posiada bardzo trwałe właściwości. Wówczas pokrywa się nim ząb, formuje odpowiedni kształt, kolejno utwardza się go specjalnym światłem, a na koniec wygładza i poleruje.

Kolejnym sposobem korekcji zęba jest założenie licówki. Są to bardzo cienkie nakładki porcelanowe, które mocuje się na zęby po wcześniejszym ich przygotowaniu (wypreparowaniu).

Odbudowy zęba można także dokonać za pomocą wkładu koronowo-korzeniowego. Wtedy w korzeniu umieszcza się sztyft, który może być wykonany z metalu lub stopu złota.

Korona porcelanowa zbudowana ze złota jest bardziej korzystna ze względów estetycznych, gdyż wygląda bardziej naturalnie, niż ta z metalu.

Innym uzupełnieniem protetycznym jest most. Umocowuje się go na wypreparowanych zębach sąsiadujących ze sobą.

Najbardziej nowoczesnym i zarówno komfortowym sposobem uzupełnienia braków zębowych są implanty. W kość wszczepia się tytanowe śruby, na których nakłada siękorony porcelanowe. Gdybyśmy chcieli zdecydować się na taki zabieg, trzeba  zdecydować się na niego jak najszybciej po ekstrakcji zęba, gdyż w ciągu dwóch lat zanika ok. 50 procent otaczającej go kości.

Od momentu wszczepienia implantu do założenia korony  może upłynąć zazwyczaj kilka miesięcy. Pacjent po takim zabiegu musi dbać szczególnie o higienę  jamy ustnej i systematyczne kontrole u stomatologa.

Wróć do faq

Numer kontaktowy

Umawianie wizyt telefoniczne, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-20 pod podanymi numeremi telefonu. W razie braku możliwości odebrania telefonu oddzwaniamy osobiście pod wyświetlony numer telefonu.

+48717259848+48 717 ... (kliknij by zobaczyć)
+48 507 604 616+48 507 ... (kliknij by zobaczyć)

Adres gabinetu

UL. PONIATOWSKIEGO 1A
50-326 WROCŁAW (CENTRUM)

Sprawdź jak do nas trafić