Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Endodoncja i zwichnięte zęby.

Leczenie zębów - dentysta Wrocław Zwichnięcie zęba to z pewnością określenie mogące dezorientować, ponieważ zwykle nie kojarzymy zwichnięcia z zębami. Ten termin medyczny określa po prostu sytuację, w której dochodzi do wypadnięcia zęba z odpowiedniego dla niego miejsca, czyli z zębodołu.

Stopień urazu kwalifikujący do leczenia endodontycznego.

Zwichniecie zęba to najczęściej uraz mechaniczny, który jednak może mieć różne poziomy zaawansowania:
  • Wstrząs zęba
  • Podwichnięcie zęba
  • Zwichnięcie boczne
  • Wysunięcie
  • Wtłoczenie
  • Wybicie
Każdy z tych urazów jest groźny i trzeba natychmiast odwiedzić gabinet stomatologa. Odpowiednim specjalistą do podjęcia akcji będzie lekarz endodonta.

Leczenie endodontyczne w naszym gabinecie we Wrocławiu

Niezależnie od skali urazu, zawsze potrzebna jest endodoncja Wrocław. Spowodowane jest to faktem, że nawet jeśli dojdzie tylko do wzruszenia zęba bez jego faktycznego wypadnięcia, dojdzie do uszkodzenia tkanek miękkich w okolicach korzenia. To skutkuje ich obumieraniem, więc podobnie jak przy leczeniu kanałowym próchnicy, leczenie endodantyczne Wrocław jest konieczne. Jeśli ząb całkowicie wypadł z dziąsła, konieczne jest jego ponowne zaimplementowanie. To z kolei wymaga odpowiedniego opracowania rany. Rokowania są zawsze zależne od stopnia zdarzenia. Gigantyczne znaczenie ma tutaj również czas. Im szybciej podjęte zostanie leczenie, tym lepsze będą jego wyniki. Urazy mechaniczne zębów rzadko są też ograniczone do samych zębów. Im mniejsze uszkodzenia okolic zęba, tym lepiej. Z zabiegu rezygnuje się zazwyczaj w przypadku zębów mlecznych oraz u osób, które ze względu na choroby ogólnoustrojowe mają problem z leczeniem ran.
Gabinet destystyczny LuksDent Wrocław
Wróć do faq

Numer kontaktowy

Umawianie wizyt telefoniczne, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-20 pod podanymi numeremi telefonu. W razie braku możliwości odebrania telefonu oddzwaniamy osobiście pod wyświetlony numer telefonu.

+48717259848+48 717 ... (kliknij by zobaczyć)
+48 507 604 616+48 507 ... (kliknij by zobaczyć)

Adres gabinetu

UL. PONIATOWSKIEGO 1A
50-326 WROCŁAW (CENTRUM)

Sprawdź jak do nas trafić