Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Profilaktyka higieny jamy ustnej. Jak dbać o zęby?

szczoteczka do zębów

Prawidłowe dbanie o zęby przez cały rok, to jedyny sposób na uniknięcie przykrych spotkań, których głównym bohaterem jest dentysta. Wrocław, Poznań, Warszawa czy Kraków, w każdym większym mieście znajduje się gabinet stomatologiczny, gdzie dentysta zajmie się naszym zębami.Musimy jednak pamiętać, że wizyta u dentysty powinna być ostatecznością. Ten oczywiście wyleczy nasze zęby i zagwarantuje pełen zestaw usług takich jak chirurgia stomatologiczna czy implanty zębów. Wrocław to miasto, gdzie znajdziemy także takie, specyficzne usługi dentystyczne. Wszyscy jednak wiemy, że taniej i zdrowiej jest zapobiegać ni z leczyć, dlatego tak ważne jest zapobieganie próchnicy i właściwe dbanie o swoje zęby. Rzeczą podstawową jest oczywiście właściwe szczotkowanie zębów, przynajmniej dwa razy dziennie. Powinniśmy też płukać zęby specjalnym roztworem, szczególnie po posiłkach. Nie unikajmy także nici dentystycznych, które skutecznie wyczyszczą przestrzeń między zębami, gdzie często osadzają się kawałki jedzenia, które gnijąc, tworzą bakterię i przyczyniają się wydatnie do powstawania próchnicy.

Zęby trzeba też szczotkować w odpowiedni sposób i przy użyciu szczególnych szczoteczek. Przede wszystkim te ostatnie powinniśmy po ich zużyciu wyrzucać. Statystycznie szczoteczka zużywa się w okresie trzech miesięcy. Po tym czasie powinna zostać wyrzucona. Jeśli zakupimy tanią i kiepską jakościowo szczoteczkę, to zużyje się ona dużo szybciej, czasami już nawet po miesiącu. W takim przypadku zużycie szczoteczki poznamy po wykrzywionym włosiu.

Wróć do faq

Numer kontaktowy

Umawianie wizyt telefoniczne, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-20 pod podanymi numeremi telefonu. W razie braku możliwości odebrania telefonu oddzwaniamy osobiście pod wyświetlony numer telefonu.

+48717259848+48 717 ... (kliknij by zobaczyć)
+48 507 604 616+48 507 ... (kliknij by zobaczyć)

Adres gabinetu

UL. PONIATOWSKIEGO 1A
50-326 WROCŁAW (CENTRUM)

Sprawdź jak do nas trafić