Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Przyczyny i profilaktyka leczenie nadwrażliwości zębów.

Gabinet dentystyczny luksdent - Wrocław Nadwrażliwość zębów to ból spowodowany starciem powierzchni zęba lub tkanki dziąsła. Nadwrażliwe zęby u osób dorosłych pojawiają się wtedy, gdy zostają odsłonięte korzenie zębów wskutek cofania się dziąseł, a główne powody nadwrażliwości zębów, to niewłaściwa higiena jamy ustnej.

Przyczyny występowania nadwrażliwości zębów

Osoby cierpiące na nadwrażliwość zębów często ze względu na ból szczotkują zęby niestarannie i krótko. Nieprawidłowa higiena wrażliwych zębów sprzyja rozwojowi próchnicy i chorobom dziąseł. Dolegliwość ta spotykana jest nawet u co czwartego dorosłego polaka, ale na szczęście jesteśmy w stanie poradzić sobie z nią częściowo samodzielnie lub odwiedzając gabinet stomatologiczny. Wrocław to miasto, w którym znajduję się wiele gabinetów jak i w każdym większym mieście znajdziemy odpowiedniego dentystę, który nie tylko zlikwiduje skutki nadwrażliwości zębów, ale też udzieli nam porad w zakresie, właściwej higieny jamy ustnej.

Profilaktyka stosowana przy nadwrażliwości zębów

Gabinet stomatologiczny we Wrocławiu lub w innym dużym mieście to miejsce, gdzie dostaniemy pełną wiedzę na temat tego, jak leczy się nadwrażliwość zębów i jakie leki są polecane szczególnie do zwalczania tej przypadłości. Niektórzy stomatolodzy stosują leki ogólne lub miejscowe, bezpośrednio stosowane na chore miejsce. Jest to na przykład żel z fluorem lub tak zwana płukanka fluorowa. Trzeba też zrezygnować ze wszystkich produktów powodujących wrażliwość, niewskazane są przede wszystkim cytrusy i napoje gazowane. Warto zapobiegać próchnicy i unikać słodyczy i cukru i niestety musimy zapomnieć o jakimkolwiek wybielaniu zębów. Gabinet dentystyczny Luksdent - Wrocław
Wróć do faq

Numer kontaktowy

Umawianie wizyt telefoniczne, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-20 pod podanymi numeremi telefonu. W razie braku możliwości odebrania telefonu oddzwaniamy osobiście pod wyświetlony numer telefonu.

+48717259848+48 717 ... (kliknij by zobaczyć)
+48 507 604 616+48 507 ... (kliknij by zobaczyć)

Adres gabinetu

UL. PONIATOWSKIEGO 1A
50-326 WROCŁAW (CENTRUM)

Sprawdź jak do nas trafić