+

Zarejestruj się online!

Skaling I Piaskowanie | Wrocław | Luksdent

Kluczem dla utrzymania naszych zębów i dziąseł w zdrowiu jest oczywiście odpowiednia profilaktyka. Ma ona zarówno olbrzymie znaczenie zdrowotne, jak i pozwala nam cieszyć się na co dzień pięknym uśmiechem.

Profesjonalne zabiegi higienizacyjne, jakie oferuje nasza klinika stomatologiczna, pozwalają oczyścić zęby ze szkodliwej płytki nazębnej, kamienia oraz osadu, a także sprawić, że staną się gładsze i bielsze, wolne od różnego rodzaju skaz. Prawidłowo prowadzona profilaktyka pozwoli ustrzec Państwa zęby przed próchnicą oraz paradontozą. Każdy stomatolog przyjmujący w naszym gabinecie dokłada wszelkich starań, aby uśmiechy naszych pacjentów promieniowały zdrowiem i zachwycały swoim blaskiem.

W gabinecie dentystycznym LuksDent, w ramach profesjonalnej profilaktyki stomatologicznej przeprowadzamy następujące zabiegi higienizacyjne:

Scaling

Zabieg ma na celu rozbicie kamienia nazębnego znajdującego się na zębach pacjenta przy użyciu ultradźwięków lub tradycyjnych skalerów ręcznych. Regularne rozbijanie złogów nazębnych ma olbrzymie znaczenie, pozwala ono bowiem zapobiec poważnym uszkodzeniom kości i ostrym stanom zapalnym. Scaling ma zatem zarówno znaczenie profilaktyczne, jak i lecznicze, gdyż jest jednym z najważniejszych zabiegów w walce z paradontozą. Co warto dodać – zabieg ten jest dla pacjenta zupełnie bezbolesny i zapewnia natychmiastowe efekty.

Piaskowanie

Zabieg ten ma na celu pozbycie się z powierzchni zębów osadów wywołanych przez nawyki żywieniowe pacjenta, palenie papierosów lub spożywanie dużej ilości barwiących napojów, takich jak herbata czy kawa. Zabieg ten przeprowadzany jest przy użyciu piaskarki oraz specjalnego proszku nazywanego piaskiem dentystycznym.

Polerowanie (polishing)

Zabieg ten ma na celu usunięcie z powierzchni zębów różnego rodzaju nalotów oraz osadów nazębnych. Dentysta przeprowadza polerowanie przy użyciu specjalnych gumek oraz szczoteczek o niezwykle precyzyjnie dobranych wymiarach i polerskiej pasty. Polerowania sprawia, że zęby stają się doskonale oczyszczone i gładsze.

Fluoryzacja

Zabieg ten polega na pokryciu powierzchni zębów preparatem bogatym w fluor, który wzmacnia szkliwo zęba, co sprawia, że staje się on dużo bardziej odporny na próchnicę. Fluoryzacja odgrywa wielką rolę zarówno w profilaktyce próchnicy, jak i leczeniu jej w stadium początkowym. Zapobiega również odwapnianiu się szkliwa oraz eliminuje nadwrażliwość zębów po scalingu.

Lakowanie zębów stałych

Lakowanie polega na pokryciu bruzd zębów specjalnym lakiem. Przeprowadzane jest na zębach przedtrzonowych i trzonowych. Zabieg ma na celu ochronę zębów przed próchnicą i powinien być wykonywany na każdym wyrżniętym zębie stałym.

W gabinecie LuksDent proponujemy połączone zabiegi scalingu, piaskowania, polerowania i fluoryzacji, które pozwolą Państwu uzyskać najwięcej korzyści prozdrowotnych i estetycznych.

Cennik zabiegów

Usunięcie kamienia nazębnego (ultradźwięki)

250 PLN

Piaskowanie

250 PLN

Usunięcie kamienia, piaskowanie, fluoryzacja

290-340 PLN

Zarejestruj się online!

Chcesz uzyskać wspaniały uśmiech bez gotówki?

Korzystając z płatności ratalnej można sfinansować zakup wszystkich zabiegów oferowanych w naszej Klinice stomatologicznej

Dowiedz się więcej

Opinie

Jestem pacjentką gabinetu od kilku lat, przeszłam tam już szeroką gamę zabiegów – od profilaktyki, przez leczenie do zabiegów chirurgicznych. Jestem bardzo zadowolona z jakości świadczonych przez gabinet usług, w przypadku komplikacji po usuwaniu zęba mogłam liczyć na natychmiastową pomoc.

Patrycja

Przyszedłem z bólem zęba… Bardzo profesjonalni stomatolodzy w innych miejscach nikt nie potrafił mi pomóc a tam pani. Doktor od razu zrobiła mi przeswietlenie zęba dała zastrzyk przeciw bólowy i bez problemu zdiagnozowała przyczynę bólu.Świetni specjaliści i miła atmosfera, polecam wszystkim!!!

Rafał

Super. Miałam borowanie zęba a następnym razem piaskowanie. Super! Warto dodać, że doktor to świetny specjalista i bardzo otwarta osoba. Fajnie wszystko tłumaczy i wplątuje anegdotki 🙂

Karolina

Bardzo sympatycznie wspominamy wizytę z synkiem. Gabinet nowoczesny i czysty, przyjemna muzyka w poczekalni leciała. Zabieg wykonany perfekcyjnie, nic nie trzeba poprawiać. Polecam.

Marcelina

Szybka naprawa zęba i mogłam dalej cieszyć się wakacjami 🙂 DZięki!

Kamila

Dziękuje całemu zespołowi za pomoc! Jesteście najlepsi :*

Izabela

Trafiłam z polecenia i sama będę polecała! Dziękuję Panie Doktorze

Emilia

Polecam 😉 dziś miałam usuwanie kamienia i jestem zadowolona – na pewno wrócę 😀

Joanna

Bardzo polecam. Profesjonalna, miła obsługa. Wszystko czysciutkie, nowoczesne. Można płacić kartą:) będę wracać do tego miejca

Paweł

Miła atmosfera oraz konkurencyjne ceny

Emilian

Gorąco polecam, bezboleśnie i profesjonalnie.

Marta

Pełne zaufanie do lekarza i pełna satysfakcja dla pacjenta. Dziękuję

Władysław

Polecam dentystów z Luksdentu!
Uratowali mi zęba bez żadnego bólu.
Coś pięknego 🙂

Alan

Najlepszy gabinet pod słońcem! 🙂

Greg