+

  Zarejestruj się online!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych i akceptuje politykę prywatności.

  Blog » LuksDent

  Zwichnięty ząb – jak sobie z nim radzić?

  Zwichnięty ząb – jak sobie z nim radzić?

  zwichnięty ząb

  Zwichnięcie zęba to z pewnością określenie mogące dezorientować, ponieważ zwykle nie kojarzymy zwichnięcia z zębami. Ten termin medyczny określa po prostu sytuację, w której dochodzi do wypadnięcia zęba z odpowiedniego dla niego miejsca, czyli z zębodołu.

  Zwichnięty ząb – objawy

  Zwichniecie zęba to najczęściej uraz mechaniczny, który jednak może mieć różne poziomy zaawansowania:

  • Wstrząs zęba
  • Podwichnięcie zęba
  • Zwichnięcie boczne
  • Wysunięcie
  • Wtłoczenie
  • Wybicie

  Każdy z tych urazów jest groźny i trzeba natychmiast odwiedzić gabinet stomatologa. Odpowiednim specjalistą do podjęcia akcji będzie lekarz endodonta.

  Jak leczyć zwichnięte zęby?

  Niezależnie od skali urazu, zawsze potrzebna jest endodoncja Wrocław. Spowodowane jest to faktem, że nawet jeśli dojdzie tylko do wzruszenia zęba bez jego faktycznego wypadnięcia, dojdzie do uszkodzenia tkanek miękkich w okolicach korzenia.

  To skutkuje ich obumieraniem, więc podobnie jak przy leczeniu kanałowym próchnicy, leczenie kanałowe jest konieczne. Jeśli ząb całkowicie wypadł z dziąsła, konieczne jest jego ponowne zaimplementowanie.

  To z kolei wymaga odpowiedniego opracowania rany. Rokowania są zawsze zależne od stopnia zdarzenia.

  Gigantyczne znaczenie ma tutaj również czas. Im szybciej podjęte zostanie leczenie, tym lepsze będą jego wyniki. Urazy mechaniczne zębów rzadko są też ograniczone do samych zębów. Im mniejsze uszkodzenia okolic zęba, tym lepiej.

  Zwichnięte zęby – kiedy ich nie leczyć?

  Z zabiegu rezygnuje się zazwyczaj w przypadku zębów mlecznych oraz u osób, które ze względu na choroby ogólnoustrojowe mają problem z leczeniem ran.

  Opinie

  Jestem pacjentką gabinetu od kilku lat, przeszłam tam już szeroką gamę zabiegów – od profilaktyki, przez leczenie do zabiegów chirurgicznych. Jestem bardzo zadowolona z jakości świadczonych przez gabinet usług, w przypadku komplikacji po usuwaniu zęba mogłam liczyć na natychmiastową pomoc.

  Patrycja

  Przyszedłem z bólem zęba… Bardzo profesjonalni stomatolodzy w innych miejscach nikt nie potrafił mi pomóc a tam pani. Doktor od razu zrobiła mi przeswietlenie zęba dała zastrzyk przeciw bólowy i bez problemu zdiagnozowała przyczynę bólu.Świetni specjaliści i miła atmosfera, polecam wszystkim!!!

  Rafał

  Super. Miałam borowanie zęba a następnym razem piaskowanie. Super! Warto dodać, że doktor to świetny specjalista i bardzo otwarta osoba. Fajnie wszystko tłumaczy i wplątuje anegdotki 🙂

  Karolina

  Bardzo sympatycznie wspominamy wizytę z synkiem. Gabinet nowoczesny i czysty, przyjemna muzyka w poczekalni leciała. Zabieg wykonany perfekcyjnie, nic nie trzeba poprawiać. Polecam.

  Marcelina

  Szybka naprawa zęba i mogłam dalej cieszyć się wakacjami 🙂 DZięki!

  Kamila

  Dziękuje całemu zespołowi za pomoc! Jesteście najlepsi :*

  Izabela

  Trafiłam z polecenia i sama będę polecała! Dziękuję Panie Doktorze

  Emilia

  Polecam 😉 dziś miałam usuwanie kamienia i jestem zadowolona – na pewno wrócę 😀

  Joanna

  Bardzo polecam. Profesjonalna, miła obsługa. Wszystko czysciutkie, nowoczesne. Można płacić kartą:) będę wracać do tego miejca

  Paweł

  Miła atmosfera oraz konkurencyjne ceny

  Emilian

  Gorąco polecam, bezboleśnie i profesjonalnie.

  Marta

  Pełne zaufanie do lekarza i pełna satysfakcja dla pacjenta. Dziękuję

  Władysław

  Polecam dentystów z Luksdentu!
  Uratowali mi zęba bez żadnego bólu.
  Coś pięknego 🙂

  Alan

  Najlepszy gabinet pod słońcem! 🙂

  Greg