+

  Zarejestruj się online!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych i akceptuje politykę prywatności.

  Blog » LuksDent

  Jak dbać o zęby? Czyli profilaktyka higieny jamy ustnej.

  Jak dbać o zęby? Czyli profilaktyka higieny jamy ustnej.

  jak dbać o zęby

  Prawidłowe dbanie o zęby przez cały rok, to jedyny sposób na uniknięcie przykrych spotkań, których głównym bohaterem jest dentysta. Wrocław, Poznań, Warszawa czy Kraków, w każdym większym mieście znajduje się gabinet stomatologiczny, gdzie dentysta zajmie się naszym zębami.

  Podstawy dbania o zęby

  Musimy jednak pamiętać, że wizyta u dentysty powinna być ostatecznością. Ten oczywiście wyleczy nasze zęby i zagwarantuje pełen zestaw usług takich jak chirurgia stomatologiczna czy implanty zębów.

  Wrocław to miasto, gdzie znajdziemy także takie, specyficzne usługi dentystyczne. Wszyscy jednak wiemy, że taniej i zdrowiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego tak ważne jest zapobieganie próchnicy i właściwe dbanie o swoje zęby.

  Szczotkowanie zębów i nici dentystyczne

  Rzeczą podstawową jest oczywiście właściwe szczotkowanie zębów, przynajmniej dwa razy dziennie. Powinniśmy też płukać zęby specjalnym roztworem, szczególnie po posiłkach. Nie unikajmy także nici dentystycznych, które skutecznie wyczyszczą przestrzeń między zębami, gdzie często osadzają się kawałki jedzenia, które gnijąc, tworzą bakterię i przyczyniają się wydatnie do powstawania próchnicy.

  Zęby trzeba też szczotkować w odpowiedni sposób i przy użyciu szczególnych szczoteczek. Przede wszystkim te ostatnie powinniśmy po ich zużyciu wyrzucać. Statystycznie szczoteczka zużywa się w okresie trzech miesięcy.

  Po tym czasie powinna zostać wyrzucona. Jeśli zakupimy tanią i kiepską jakościowo szczoteczkę, to zużyje się ona dużo szybciej, czasami już nawet po miesiącu. W takim przypadku zużycie szczoteczki poznamy po wykrzywionym włosiu.

  Opinie

  Jestem pacjentką gabinetu od kilku lat, przeszłam tam już szeroką gamę zabiegów – od profilaktyki, przez leczenie do zabiegów chirurgicznych. Jestem bardzo zadowolona z jakości świadczonych przez gabinet usług, w przypadku komplikacji po usuwaniu zęba mogłam liczyć na natychmiastową pomoc.

  Patrycja

  Przyszedłem z bólem zęba… Bardzo profesjonalni stomatolodzy w innych miejscach nikt nie potrafił mi pomóc a tam pani. Doktor od razu zrobiła mi przeswietlenie zęba dała zastrzyk przeciw bólowy i bez problemu zdiagnozowała przyczynę bólu.Świetni specjaliści i miła atmosfera, polecam wszystkim!!!

  Rafał

  Super. Miałam borowanie zęba a następnym razem piaskowanie. Super! Warto dodać, że doktor to świetny specjalista i bardzo otwarta osoba. Fajnie wszystko tłumaczy i wplątuje anegdotki 🙂

  Karolina

  Bardzo sympatycznie wspominamy wizytę z synkiem. Gabinet nowoczesny i czysty, przyjemna muzyka w poczekalni leciała. Zabieg wykonany perfekcyjnie, nic nie trzeba poprawiać. Polecam.

  Marcelina

  Szybka naprawa zęba i mogłam dalej cieszyć się wakacjami 🙂 DZięki!

  Kamila

  Dziękuje całemu zespołowi za pomoc! Jesteście najlepsi :*

  Izabela

  Trafiłam z polecenia i sama będę polecała! Dziękuję Panie Doktorze

  Emilia

  Polecam 😉 dziś miałam usuwanie kamienia i jestem zadowolona – na pewno wrócę 😀

  Joanna

  Bardzo polecam. Profesjonalna, miła obsługa. Wszystko czysciutkie, nowoczesne. Można płacić kartą:) będę wracać do tego miejca

  Paweł

  Miła atmosfera oraz konkurencyjne ceny

  Emilian

  Gorąco polecam, bezboleśnie i profesjonalnie.

  Marta

  Pełne zaufanie do lekarza i pełna satysfakcja dla pacjenta. Dziękuję

  Władysław

  Polecam dentystów z Luksdentu!
  Uratowali mi zęba bez żadnego bólu.
  Coś pięknego 🙂

  Alan

  Najlepszy gabinet pod słońcem! 🙂

  Greg