+

  Zarejestruj się online!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych i akceptuje politykę prywatności.

  Blog » LuksDent

  Protezy natychmiastowe – czym są i jak przebiega leczenie?

  Protezy natychmiastowe – czym są i jak przebiega leczenie?

  protezy natychmiastowe

  Czym są protezy natychmiastowe?

  Najszybszym sposobem uzupełnienia braków po usuniętych zębach są protezy natychmiastowe. Zapewniają one pełną funkcjonalność i walory estetyczne, dzięki którym pacjent uniknie przykrej sytuacji jaką jest brak zębów.

  Pacjent  bezpośrednio po usunięciu zęba ma możliwość wyjścia z gabinetu stomatologicznego z gotowa protezą, która uzupełni wszelkie braki.

  Jakie zalety ma proteza natychmiastowa?

  Protezy natychmiastowe takie posiadają wiele zalet, a mianowicie:

  • względy estetyczne – pacjent nie musi pokazywać się z brakiem w uzębieniu, jest to bardzo ważne jeśli chodzi o zęby przednie,
  • zabezpieczają ranę po usuniętym zębie i dzięki temu polepszają gojenie się rany w tym miejscu,
  • po ekstrakcji zęba umożliwiają normalne funkcjonowanie, mówienie i jedzenie,
  • hamują także krwawienie po ekstrakcji zęba i zabezpieczają to miejsce przed wnikaniem resztek pokarmowych w trakcie posiłków.

  Protezy natychmiastowe – przebieg leczenia

  Oto uproszczony schemat przebiegu leczenia:

  • Na pierwszej wizycie stomatolog pobiera odpowiednie wyciski w zależności od ilości planowanych ekstrakcji zębów i uzupełnienia ich za pomocą protez natychmiastowych. Po zbadaniu warunków zwarciowych i doborze koloru zębów wyciski odsyłane są do laboratorium protetycznego.
  • Na drugiej wizycie lekarz dokonuje usunięcia zębów i następnie przystępuje do dopasowania protezy natychmiastowej, w krótkim czasie pacjent może wyjść z gotową protezą do domu.

  Do wad protezy natychmiastowej można zaliczyć konieczność ich podścielenia i korekty po okresie wygojenia rany po ekstrakcji zęba, najczęściej jest to okres 3-4 tygodni od usunięcia zęba.

  Podsumowanie

  Często protezy natychmiastowe służą przez wiele lat, niczym nie różnią się od tradycyjnych protez akrylowych. Trzeba jedynie pamiętać, aby dokonać podścielenia protezy i jej odpowiedniego dopasowania po wygojeniu dziąseł.

  Opinie

  Jestem pacjentką gabinetu od kilku lat, przeszłam tam już szeroką gamę zabiegów – od profilaktyki, przez leczenie do zabiegów chirurgicznych. Jestem bardzo zadowolona z jakości świadczonych przez gabinet usług, w przypadku komplikacji po usuwaniu zęba mogłam liczyć na natychmiastową pomoc.

  Patrycja

  Przyszedłem z bólem zęba… Bardzo profesjonalni stomatolodzy w innych miejscach nikt nie potrafił mi pomóc a tam pani. Doktor od razu zrobiła mi przeswietlenie zęba dała zastrzyk przeciw bólowy i bez problemu zdiagnozowała przyczynę bólu.Świetni specjaliści i miła atmosfera, polecam wszystkim!!!

  Rafał

  Super. Miałam borowanie zęba a następnym razem piaskowanie. Super! Warto dodać, że doktor to świetny specjalista i bardzo otwarta osoba. Fajnie wszystko tłumaczy i wplątuje anegdotki 🙂

  Karolina

  Bardzo sympatycznie wspominamy wizytę z synkiem. Gabinet nowoczesny i czysty, przyjemna muzyka w poczekalni leciała. Zabieg wykonany perfekcyjnie, nic nie trzeba poprawiać. Polecam.

  Marcelina

  Szybka naprawa zęba i mogłam dalej cieszyć się wakacjami 🙂 DZięki!

  Kamila

  Dziękuje całemu zespołowi za pomoc! Jesteście najlepsi :*

  Izabela

  Trafiłam z polecenia i sama będę polecała! Dziękuję Panie Doktorze

  Emilia

  Polecam 😉 dziś miałam usuwanie kamienia i jestem zadowolona – na pewno wrócę 😀

  Joanna

  Bardzo polecam. Profesjonalna, miła obsługa. Wszystko czysciutkie, nowoczesne. Można płacić kartą:) będę wracać do tego miejca

  Paweł

  Miła atmosfera oraz konkurencyjne ceny

  Emilian

  Gorąco polecam, bezboleśnie i profesjonalnie.

  Marta

  Pełne zaufanie do lekarza i pełna satysfakcja dla pacjenta. Dziękuję

  Władysław

  Polecam dentystów z Luksdentu!
  Uratowali mi zęba bez żadnego bólu.
  Coś pięknego 🙂

  Alan

  Najlepszy gabinet pod słońcem! 🙂

  Greg