+

  Zarejestruj się online!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych i akceptuje politykę prywatności.

  Blog » LuksDent

  Leczenie Nadwrażliwości Zębów

  Leczenie Nadwrażliwości Zębów

  Leczenie Nadwrażliwości Zębów

  Nadwrażliwość zębów to ból spowodowany starciem powierzchni zęba lub tkanki dziąsła. Nadwrażliwe zęby u osób dorosłych pojawiają się wtedy, gdy zostają odsłonięte korzenie zębów wskutek cofania się dziąseł, a główne powody nadwrażliwości zębów, to niewłaściwa higiena jamy ustnej.

  Przyczyny występowania nadwrażliwości zębów

  Osoby cierpiące na nadwrażliwość zębów często ze względu na ból szczotkują zęby niestarannie i krótko. Nieprawidłowa higiena wrażliwych zębów sprzyja rozwojowi próchnicy i chorobom dziąseł.

  Dolegliwość ta spotykana jest nawet u co czwartego dorosłego polaka, ale na szczęście jesteśmy w stanie poradzić sobie z nią częściowo samodzielnie lub odwiedzając gabinet stomatologiczny.

  Wrocław to miasto, w którym znajduję się wiele gabinetów jak i w każdym większym mieście znajdziemy odpowiedniego dentystę, który nie tylko zlikwiduje skutki nadwrażliwości zębów, ale też udzieli nam porad w zakresie właściwej higieny jamy ustnej.

  Profilaktyka stosowana przy nadwrażliwości zębów

  Gabinet stomatologiczny we Wrocławiu taki jak Luksdent to miejsce, gdzie dostaniemy pełną wiedzę na temat tego, jak przebiega leczenie nadwrażliwości zębów i jakie leki są polecane szczególnie do zwalczania tej przypadłości.

  Niektórzy stomatolodzy stosują leki ogólne lub miejscowe, bezpośrednio stosowane na chore miejsce. Jest to na przykład żel z fluorem lub tak zwana płukanka fluorowa.

  Leczenie nadwrażliwości zębów – z czego zrezygnować?

  Trzeba też zrezygnować ze wszystkich produktów powodujących wrażliwość, niewskazane są przede wszystkim cytrusy i napoje gazowane. Warto zapobiegać próchnicy i unikać słodyczy, cukru i niestety musimy zapomnieć o jakimkolwiek wybielaniu zębów.

  Opinie

  Jestem pacjentką gabinetu od kilku lat, przeszłam tam już szeroką gamę zabiegów – od profilaktyki, przez leczenie do zabiegów chirurgicznych. Jestem bardzo zadowolona z jakości świadczonych przez gabinet usług, w przypadku komplikacji po usuwaniu zęba mogłam liczyć na natychmiastową pomoc.

  Patrycja

  Przyszedłem z bólem zęba… Bardzo profesjonalni stomatolodzy w innych miejscach nikt nie potrafił mi pomóc a tam pani. Doktor od razu zrobiła mi przeswietlenie zęba dała zastrzyk przeciw bólowy i bez problemu zdiagnozowała przyczynę bólu.Świetni specjaliści i miła atmosfera, polecam wszystkim!!!

  Rafał

  Super. Miałam borowanie zęba a następnym razem piaskowanie. Super! Warto dodać, że doktor to świetny specjalista i bardzo otwarta osoba. Fajnie wszystko tłumaczy i wplątuje anegdotki 🙂

  Karolina

  Bardzo sympatycznie wspominamy wizytę z synkiem. Gabinet nowoczesny i czysty, przyjemna muzyka w poczekalni leciała. Zabieg wykonany perfekcyjnie, nic nie trzeba poprawiać. Polecam.

  Marcelina

  Szybka naprawa zęba i mogłam dalej cieszyć się wakacjami 🙂 DZięki!

  Kamila

  Dziękuje całemu zespołowi za pomoc! Jesteście najlepsi :*

  Izabela

  Trafiłam z polecenia i sama będę polecała! Dziękuję Panie Doktorze

  Emilia

  Polecam 😉 dziś miałam usuwanie kamienia i jestem zadowolona – na pewno wrócę 😀

  Joanna

  Bardzo polecam. Profesjonalna, miła obsługa. Wszystko czysciutkie, nowoczesne. Można płacić kartą:) będę wracać do tego miejca

  Paweł

  Miła atmosfera oraz konkurencyjne ceny

  Emilian

  Gorąco polecam, bezboleśnie i profesjonalnie.

  Marta

  Pełne zaufanie do lekarza i pełna satysfakcja dla pacjenta. Dziękuję

  Władysław

  Polecam dentystów z Luksdentu!
  Uratowali mi zęba bez żadnego bólu.
  Coś pięknego 🙂

  Alan

  Najlepszy gabinet pod słońcem! 🙂

  Greg