Stomatologia dziecięca Wrocław

stomatolog dziecięcy wrocław

Stomatologia dziecięca Wrocław — dbaj o zdrowie zębów swojego dziecka

Stomatolog dla dzieci w naszym gabinecie dentystycznym zajmuje się leczeniem dzieci i młodzieży, a jednocześnie dba także o to, aby podczas zabiegów panowała przyjazna atmosfera.

W zakresie stomatologii dziecięcej wykonujemy między innymi wypełnienia zębów mlecznych, lakowanie, zabiegi profilaktyczne, czy też fluoryzację.

Wykonując zabiegi, stawiamy na bezpieczeństwo i zdrowie dziecka, bo to dla nas najważniejsze.

Nasz gabinet dentystyczny posiada nowoczesny sprzęt stomatologiczny do diagnozy, a materiały, które stosujemy, są renomowanych producentów.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na stomatologię dziecięcą?

Stomatologia dziecięca powinna być wprowadzana do życia najmłodszych już od najwcześniejszych lat.

Regularne wizyty u dentysty pozwalają wykluczyć lub zdiagnozować ewentualne problemy z uzębieniem małych pacjentów. Pojawienie się zmian próchnicznych może spowodować konieczność usunięcia lub przedwczesnej utraty zęba.

To z kolei pociąga za sobą negatywne konsekwencje. Może dojść do nieprawidłowego formowania się szczęki, powstawania wad wymowy i zgryzu, pojawienia się chorób przewodu żołądkowo-jelitowego, a także może zmniejszyć się ogólna odporność organizmu.

Dentysta dziecięcy ma odpowiednią wiedzę praktyczną i teoretyczną na temat najczęstszych problemów dotykających uzębienia małych pacjentów. Dzięki temu może odpowiednio wcześnie zareagować i w pełni wyleczyć zęby.

Stomatologia dziecięca to również profilaktyka i nauka dbania o wysoki poziom higieny jamy ustnej.

W naszym gabinecie stomatologicznym dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami, które pozwalają trafnie zdiagnozować ewentualne problemu i wprowadzić efektywne leczenie.

dentysta dziecięcy wrocław

Jakie usługi oferuje dentysta dziecięcy w Luksdent?

Stomatologia dziecięca w naszym gabinecie obejmuje między innymi profilaktykę, podczas której dentysta dziecięcy sprawdza stan jamy ustnej oraz opowiada o tym, jak zadbać o jej prawidłową higienę.

Ponadto zajmujemy się leczeniem próchnicy i chorób dziąseł u najmłodszych pacjentów. Wszystkie zabiegi przeprowadza wykwalifikowany stomatolog dla dzieci, który nie tylko w profesjonalny sposób zajmuje się małymi pacjentami, ale buduje atmosferę, dzięki której maluch będzie pozytywnie wspominał wizytę w gabinecie.

To z kolei przekłada się na to, że dziecko będzie chętniej chodziło do rutynowe kontrole stomatologiczne.

Dlaczego warto wybrać naszego stomatologa dla dzieci?

Stomatologia dziecięca jest niezwykle istotna w przypadku najmłodszych pacjentów. Ważne jest to, aby szybko i trafnie diagnozować problemy z uzębieniem dzieci.

W naszym gabinecie stomatologicznym mamy zespół niesamowitych dentystów, którzy w swoją pracę wkładają całe serce i mają ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi.

Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego małego pacjenta pozwala nam wykonywać wysokiej jakości usługi, które zawsze będą przyjemnie kojarzyć się dziecku.

Budujemy przy tym przyjazną i bezstresową atmosferę, a do wykonywania zabiegów wykorzystujemy najnowsze metody leczenia i innowacyjny sprzęt medyczny.

Jakie korzyści dla dziecka płyną z regularnych wizyt u stomatologa dziecięcego?

Regularne wizyty u dentysty dziecięcego pozwalają zachować lub poprawić stan zdrowia jamy ustnej dziecka, co wpływa na zdrowie zębów.

Ponadto pozwalają zapobiegać rozwojowi chorób dziąseł i zębów poprzez wczesne ich zdiagnozowanie. Stomatologia dziecięca uczy wypracowania u dzieci zdrowych nawyków higienicznych, które będą korzystne przez całe życie pacjentów.

Jak przygotować dziecko do wizyty u stomatologa?

Przygotowanie do wizyty u dentysty dziecięcego nie zawsze będzie szybkie i łatwe. Rodzic musi wytłumaczyć swojemu dziecku, czego może spodziewać się w gabinecie stomatologicznym.

Może go także zachęcać do tego, aby mały pacjent zadawał pytania związane z zabiegami i wyrażał swoje obawy. Warto dziecku pokazać, że regularne wizyty u dentysty nie są niczym strasznym, ale za to pomagają zachować piękne, zdrowe i czyste zęby.

Jak umówić wizytę u stomatologa dziecięcego?

Chcesz umówić wizytę na stomatologię dziecięcą w naszym gabinecie? Możesz skorzystać z naszego formularza rejestracyjnego na stronie internetowej, zadzwonić i umówić się na wizytę ze swoim dzieckiem lub odwiedzić nas osobiście i zapisać się na wolny termin.

Jeśli chcesz zadbać o zdrowie swojej pociechy i mieć gwarancję, że zabiegu będą w pełni profesjonalnie przeprowadzane, to zapraszamy do kontaktu!

Opinie

Pacjenci o nas

LuksDent

Nasz gabinet

Zapraszamy

Umawianie wizyt telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-20 pod podanym numerem telefonu. W razie braku możliwości odebrania telefonu oddzwaniamy osobiście pod wyświetlony numer telefonu.

Pn - Pt : 8:00 - 20:00

Formularz

Napisz do nas

Skontaktuj się z nami. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia
terminu konsultacji!