Bonding Wrocław

stomatologia estetyczna we wrocławiu

Bonding zębów Wrocław

Bonding to jeden z zabiegów stomatologii estetycznej, który w szybki, bezbolesny i skuteczny sposób poprawia wygląd zębów.

Jest on idealnym rozwiązaniem dla osób, które chciałaby zniwelować drobne defekty uzębienia, takie jak diastema, pęknięcia, ukruszenia lub przebarwienia.

Bonding jest doskonałą alternatywą dla licówek porcelanowych, szczególnie w przypadku, gdy pacjentom zależy na nieinwazyjnym zabiegu wykonanym w krótkim czasie.

Poniższe informacje pomogą naszym pacjentom właściwie odpowiedzieć sobie na pytanie “Bonding czy licówki?”.

Bonding polega na zastosowaniu specjalnych żywic kompozytowych. Zabieg rozpoczyna się od precyzyjnego oczyszczenia zębów przez stomatologa. Kolejnym krokiem jest wytrawienie szkliwa łagodnym kwasem.

Po opłukaniu zębów aplikujemy na nie bond oraz warstwy właściwego kompozytu. W tym celu stosujemy w naszym gabinecie kompozyt wysokiej jakości.

Ostatnim etapem jest utwardzenie nałożonego na zęby materiału światłem lampy stomatologicznej. Bonding jest zabiegiem bezbolesnym.

bonding zębów we wrocławiu

Bonding czy licówki?

Zarówno zabieg bondingu, jak i zastosowanie licówek daje nam podobne efekty:

  • likwidację diastemy,
  • ukrycie przebarwień i pęknięć,
  • odbudowę niewielkich uszkodzeń mechanicznych zębów,
  • wyrównanie kształtu zębów, np. wydłużenie startych zębów,
  • nadanie zębom nowego, jasnego i naturalnego kolorytu,
  • uzyskanie naturalnego i harmonijnego uśmiechu,
  • delikatne korekty po leczeniu ortodontycznym.

Pierwszą różnicą jest natomiast szybkość uzyskania powyższych rezultatów i ich trwałość. Bonding daje możliwość poprawy wyglądu uzębienia już na jednej wizycie, czego niestety nie uzyskamy planując licówki.

Licówki przygotowywane są w laboratorium protetycznym na podstawie pobranego wycisku, tak aby były idealnie dopasowane. Proces ten wydłuża czas realizacji zabiegu do co najmniej dwóch wizyt. Mocną stroną licówek jest natomiast ich wieloletnia wytrzymałość. Bonding nie dorównuje im trwałością. Prawidłowo wykonany utrzymuje się maksymalnie do pięciu lat.

Kolejną różnicą jest bezinwazyjność i bezbolesność bondingu. Zastosowanie licówek wymaga znieczulenia miejscowego i znacznego oszlifowania zębów od ich licowej strony. Raz założone, stają się rozwiązaniem stosowanym do końca życia.

Bonding wymaga jedynie niewielkiej, bezbolesnej preparacji zęba, bez potrzeby korzystania ze znieczulenia.

Nie narusza on struktury zęba, dlatego jest zabiegiem odwracalnym. Pacjenci po wykonaniu bondingu nie muszą powtarzać zabiegu, ale mogą wrócić do stanu sprzed metamorfozy.

Ile kosztuje bonding?

To, ile kosztuje bonding, zależy od kilku czynników. Lekarz na wizycie konsultacyjnej, po zapoznaniu się ze stanem zębów pacjenta, jego oczekiwaniami oraz po uwzględnieniu rodzaju i zakresu korekty, określa szczegółowy koszt zabiegu.

Bonding wrocław cena

Informacja o szacunkowej cenie bondingu jest dostępna w naszym cenniku. Pewne jest, że w porównaniu z licówkami, bonding jest zabiegiem dużo tańszym.

Opinie

Pacjenci o nas

LuksDent

Nasz gabinet

Zapraszamy

Umawianie wizyt telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-20 pod podanym numerem telefonu. W razie braku możliwości odebrania telefonu oddzwaniamy osobiście pod wyświetlony numer telefonu.

Pn - Pt : 8:00 - 20:00

Formularz

Napisz do nas

Skontaktuj się z nami. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia
terminu konsultacji!