Licówki Wrocław

stomatologia estetyczna we wrocławiu

Licówki stanowią doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które pragną szybkiej i efektownej metamorfozy uśmiechu. Obecnie stanowią one jeden z filarów stomatologii estetycznej i ze względu na swoją skuteczność w walce o piękny uśmiech cieszą się olbrzymią popularnością na całym świecie.

Licówki to metoda, dzięki której aktorki, muzycy i inne osoby obecne w przestrzeni publicznej mogą olśniewać estetyką swoich uśmiechów. Ostateczny efekt estetyczny i trwałość tego typu uzupełnień zależy od materiału z którego zostały one wykonane. W klinice stomatologicznej LuksDent oferujemy Państwu licówki kompozytowe oraz licówki porcelanowe.

Czym są licówki?

Licówki to niezwykle cienkie płatki porcelany lub warstwy kompozytu umieszczane przez stomatologa na przedniej, czyli licowej lub wargowej, ścianie zębów przy wykorzystaniu specjalnego kleju.

Dzięki nim możliwa staje się gruntowna przemiana wyglądu zębów pacjenta i zamaskowanie różnego rodzaju skaz i niedoskonałości.

Pozwalają one zmienić kolor zęba i dopasować go kolorystycznie do reszty uzębienia naturalnego pacjenta, odpowiednio skorygować jego kształt oraz wielkość, zrekonstruować utracone lub uszkodzone fragmenty a także wpłynąć na wielkość przestrzeni międzyzębowej.

Licówki z powodzeniem mogą być dostosowywane kolorystycznie do reszty zębów pacjenta, dzięki czemu wyglądają naturalnie.

licówki porcelanowe wrocław

Licówki kompozytowe

Licówki kompozytowe przygotowywane są z materiału kompozytowego, który wykorzystywany jest również w celu uzupełniania ubytków zębowych.

Wykorzystywane przez nas materiały odznaczają się wysoką wartością estetyczną – mogą być stosownie do potrzeby dostosowywane kolorystycznie do uzębienia pacjenta, dzięki czemu są trudne do odróżnienia od zębów naturalnych.

Licówki kompozytowe bardzo szczelnie przylegają do powierzchni zębów, dzięki czemu odznaczają się zadowalającą wytrzymałością.

Odpowiednia troska o licówki pozwala pacjentom korzystać z nich nawet przez kilka lat. Z czasem na licówkach kompozytowych mogą pojawiać się jednak przebarwienia.

Zaletą tego typu licówek jest fakt, że wymagają nieznacznej ingerencji w tkanki twarde zęba i mogą zostać założone w trakcie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Licówki kompozytowe są tańszą alternatywą dla licówek porcelanowych.

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe to niezwykle cienkie płatki przeziernej porcelany naklejane na licowej części zębów.

Zapewniają one jeszcze więcej korzyści od licówek kompozytowych i stanowią interesującą alternatywę dla koron pełnoceramicznych.

Dzięki licówkom porcelanowym możliwe jest precyzyjne zamaskowanie różnego rodzaju skaz wpływających niekorzystnie na estetykę uśmiechu – pozwalają one zmienić kształt zęba, odbudować jego zniszczoną część, zakryć niemożliwe do usunięcia przebarwienia oraz zmniejszyć szpary między zębami.

Porcelana stosowana przy produkcji licówek jest w pełni biozgodna, co oznacza, że nie wywołuje reakcji alergicznych.

Licówki porcelanowe odznaczają się bardzo wysoką wytrzymałością mechaniczną i całkowitą odpornością na przebarwienia – nigdy nie tracą swojego koloru. Prawidłowo użytkowane licówki ceramiczne mogą służyć pacjentowi nawet przez kilkanaście lat.

Jak przebiega zakładanie licówek porcelanowych?

W pierwszej kolejności stomatolog musi dopasować kolor porcelany do naturalnej barwy uzębienia pacjenta oraz stworzyć projekt licówek.

Jeżeli projekt zostanie zaakceptowany przez pacjenta, lekarz zleca sporządzenie licówek w laboratorium stomatologicznym na podstawie wycisku.

Zanim licówki zostaną na stałe umieszczone na powierzchni zęba, dentysta musi w minimalnym stopniu oszlifować jego powierzchnię.

Ten sposób zapewnia precyzyjne dopasowanie licówki oraz komfort ich użytkowania. Finalnym etapem procesu jest umocowanie licówek na przedniej powierzchni zębów przy użyciu specjalnego kleju.

Możliwe jest założenie pacjentowi tymczasowych licówek kompozytowych do czasu umocowania licówek porcelanowych.

Licówki porcelanowe Wrocław – jak postępować po założeniu?

Pacjent powinien przez pierwsze kilkanaście godzin po założeniu licówki unikać silnie barwiących napojów i pokarmów, które mogłyby doprowadzić do nieznacznego odbarwienia na obszarze przejścia między szkliwem i licówką.

Pacjent w tym czasie nie powinien również spożywać bardzo twardych pokarmów oraz palić.

Przeciwwskazania do założenia licówek

Przedstawiamy poniżej przeciwwskazania do założenia licówek:

  • poważne wady zgryzu
  • brak troski o prawidłową higienę jamy ustnej
  • poważne uszkodzenia zębów
  • próchnica
  • zbyt mała powierzchni zębów
  • szkodliwe nawyki takie jak gryzienie twardych przedmiotów (np. długopisów)

Licówki porcelanowe – cena

Aby poznać cenę licówek porcelanowych zakładanych w naszym gabinecie zapraszamy na stronę naszego cennika.

Opinie

Pacjenci o nas

LuksDent

Nasz gabinet

Zapraszamy

Umawianie wizyt telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-20 pod podanym numerem telefonu. W razie braku możliwości odebrania telefonu oddzwaniamy osobiście pod wyświetlony numer telefonu.

Pn - Pt : 8:00 - 20:00

Formularz

Napisz do nas

Skontaktuj się z nami. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia
terminu konsultacji!