Protetyka Wrocław

protetyka wrocław

Protetyka stomatologiczna jest dziedziną stomatologii, do której głównych zadań należy przywracanie pacjentom zarówno naturalnego wyglądu uzębienia, jak i jego prawidłowej funkcjonalności.

Protetyka stomatologiczna Wrocław – czym się zajmuje?

W dzisiejszych czasach, dzięki wdrożeniu innowacyjnych metod leczenia oraz wykorzystaniu niezawodnych technologii, możliwe staje się przywrócenie utraconych lub w różnym stopniu uszkodzonych zębów pacjenta.

Niezależnie od tego, czy problem stanowi utrata części zęba na skutek działania czynników mechanicznych, posiadanie braków zębowych czy też utrata całego łuku zębowego – doświadczony protetyk jest w stanie zrekonstruować naturalne warunki uzębienia.

Leczenie protetyczne we Wrocławiu – na czym polega?

Leczenie protetyczne w naszym gabinecie pozwala nam osiągnąć wysoką estetykę uzębienia. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych metod leczenia jesteśmy w stanie zamaskować różnego rodzaju przebarwienia na powierzchni zębów, a także modelować ich kształt, rozmiar i ustawienie.

Należy pamiętać, że braki w uzębieniu oraz niewłaściwe ustawienie zębów to problem natury nie tylko estetycznej, ale i zdrowotnej. Zaniechanie leczenia protetycznego w wielu przypadkach może więc skutkować uciążliwymi dolegliwościami bólowymi, ograniczeniem ruchomości stawów skroniowo-żuchwowych i przemieszczaniem się zębów, a tym samym znacznie utrudnić pacjentowi normalne funkcjonowanie.

Protetyka zębów w naszym gabinecie skierowana jest do wszystkich pacjentów, którzy chcieliby odzyskać komfort i radość życia, ciesząc się pięknym i pełnym uzębieniem przez długie lata.

Protezy zębowe w Luksdent Wrocław – rodzaje

Protetyka dentystyczna w Luksdent Wrocław zapewnia pacjentom szeroki wybór protez zębowych. Wśród tradycyjnych protez oferujemy protezy całkowite i częściowe oraz protezy szkieletowe (klamrowe i bezklamrowe).

Na założenie protezy zębowej decydują się zwykle osoby z rozległymi brakami w uzębieniu lub całkowitym bezzębiem. Oferowane przez nas nowoczesne protezy akrylowe i nylonowe zapewniają naszym pacjentom wysoką estetykę uśmiechu i wygodę w noszeniu.

By codzienne funkcjonowanie z protezą było dla pacjenta w pełni komfortowe, należy najpierw przejść proces adaptacji – etap, podczas którego organizm dostosowuje się do nowej sytuacji i ciała obcego w jamie ustnej.

Poza protezami w naszym gabinecie zapewniamy także inne uzupełnienia protetyczne, takie jak korony, mosty i licowki.

Licówki na zęby

Licówki to cienkie warstwy porcelany lub kompozytu, które stomatolog umieszcza na przedniej, czyli licowej, części zębów pacjenta. Dzięki nim możliwe jest zakrycie przebarwień różnego typu, skorygowanie kształtu zęba, a nawet weliminowanie drobnych wad zgryzu.

Licówki na zęby są obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań z dziedziny stomatologii estetycznej. Zostały docenione przez niezliczonych pacjentów, ponieważ zapewniają błyskawiczną i gruntowną metamorfozę uśmiechu kosztem jedynie nieznacznej ingerencji w twarde tkanki zęba.

W naszej placówce stomatologicznej proponujemy państwu licówki kompozytowe oraz porcelanowe.

Licówki na zęby kompozytowe przygotowujemy z materiału kompozytowego, który jest używany w ramach stomatologii zachowawczej do uzupełniania ubytków zębów.

Materiały wykorzystywane przez nas do wytworzenia licówek odznaczają się wysoką jakością estetyczną – mogą być one swobodnie dostosowywane pod względem kolorystycznym do reszty uzębienia pacjenta.

Licówki kompozytowe precyzyjnie wiążą się z powierzchnią leczonych zębów, dzięki czemu mogą służyć pacjentowi przez kilka lat.

Licówki porcelanowe natomiast wykonane są z porcelany, czyli materiału bardzo wytrzymałego, półprzezroczystego, który pod wieloma różnymi względami (stopniem przezierności, barwą i sposobem odbijania światła) imituje szkliwo naturalnych zębów.

Olbrzymią zaletą licówek porcelanowych jest ich wytrzymałość – są one bowiem całkowicie odporne na ubytki próchnicowe i nie ulegają z czasem przebarwieniom. Ten rodzaj licówek jest też w dużym stopniu odporny na działanie niekorzystnych czynników mechanicznych. Dzięki swoim cechom porcelanowe licówki na zęby mogą zachwycać swoim wykonaniem nawet do 15 lat.

Zalety leczenia protetycznego

Leczenie protetyczne pozwala przywrócić pełną funkcjonalność i estetykę uśmiechu. Dzięki odbudowie zniszczonych lub uzupełnieniu utraconych zębów pacjent może na powrót cieszyć się pełnym zdrowiem aparatu żucia i pięknym uśmiechem.

Rezultatem jest nie tylko polepszenie komfortu życia, ale także znaczna poprawa pewności siebie, a co zatem idzie, większa satysfakcja z kontaktów międzyludzkich.

Kiedy trzeba udać się do protetyka?

Do lekarza protetyka warto udać się w przypadku zaobserwowania zaburzeń pracy lub wyglądu zgryzu. Do tych sytuacji zaliczamy braki zębowe, ułamania, ukruszenia i silne starcia zębów, dysfunkcję stawu skroniowo-żuchwowego, a także wszelkie przypadki, kiedy pacjent nie jest zadowolony z estetyki swojego uśmiechu.

W naszym gabinecie obejmujemy naszych pacjentów kompleksową opieką stomatologiczną, dlatego w razie potrzeby lekarz stomatologii zachowawczej, endodoncji lub ortodoncji kieruje pacjenta także na konsultację protetyczną.

Protezy zębowe we Wrocławiu – przeciwwskazania

Do głównych przeciwskazań do leczenia protetycznego zaliczamy poważne stany zapalne jamy ustnej, np. paradontozę, zaawansowaną próchnicę czy infekcje okolic okołowierzchołkowych.

Należy pamiętać, że nie ma uniwersalnego rozwiązania protetycznego na wszystkie problemy – każde uzupełnienie dobierane jest indywidualnie po wnikliwej diagnostyce oraz poznaniu potrzeb i oczekiwań pacjenta.

Protetyka stomatologiczna Wrocław – zapraszamy do kontaktu!

Zapraszamy do naszego gabinetu we Wrocławiu w celu odbycia konsultacji z doświadczonym protetykiem. Możecie Państwo także skontaktować się z nami telefonicznie.

Cennik - Protetyka Wrocław

Inlay, onlay kompozytowy

1400 PLN

Inlay, onlay porcelanowy

2000 PLN

Licówka porcelanowa

2000 PLN

Korona porcelanowa na podbudowie metalowej

1400 - 1500 PLN

Korona porcelanowa na stopie złota

1400 PLN + KOSZT ZŁOTA

Korona pełnoceramiczna na podbudowie cyrkonowej

2000 PLN

Korona tymczasowa

100-200 PLN

Wkład koronowo-korzeniowy

700 PLN

Proteza akrylowa całkowita

od 2000 PLN

Proteza akrylowa częściowa

od 1500 PLN

Proteza natychmiastowa

od 1500 PLN

Proteza szkieletowa

3500-3500 PLN

Proteza szkieletowa bezklamrowa (+ koszt elementów utrzymujących)

3500 PLN

Odbudowa protetyczna na implancie

od 3500 PLN

Zacementowanie korony

200 PLN

Korona teleskopowa

3000 PLN

Opinie

Pacjenci o nas

LuksDent

Nasz gabinet

Zapraszamy

Umawianie wizyt telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-20 pod podanym numerem telefonu. W razie braku możliwości odebrania telefonu oddzwaniamy osobiście pod wyświetlony numer telefonu.

Pn - Pt : 8:00 - 20:00

Formularz

Napisz do nas

Skontaktuj się z nami. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia
terminu konsultacji!