Wybielanie zębów Wrocław

stomatologia estetyczna we wrocławiu

Wybielanie zębów to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Jest tak, ponieważ w dzisiejszych czasach biały uśmiech jest jedną z najbardziej pożądanych cech wyglądu.

Piękne, nieskazitelnie białe zęby nie są już na szczęście zarezerwowane wyłącznie dla gwiazd – mogą stać się wizytówką każdego, kto zdecyduje się na jedną ze skutecznych metod wybielania.

W gabinecie stomatologicznym LuksDent we Wrocławiu proponujemy pacjentom bezpieczne i zapewniające niebywałe efekty estetyczne nakładkowe wybielanie zębów, dzięki któremu mogą doświadczyć Państwo szybkiej i satysfakcjonującej metamorfozy uśmiechu.

Wybielanie nakładkowe to nowoczesna metoda profesjonalnego wybielania zębów, którą mogą Państwo zastosować w zaciszu domowym, po uprzedniej konsultacji z lekarzem stomatologiem oraz przygotowaniu w laboratorium specjalnych nakładek napełnianych żelem.

Na czym polega wybielanie zębów metodą nakładkową?

W pierwszej kolejności lekarz stomatolog pobiera od pacjenta wyciski zębów, na podstawie których w laboratorium stomatologicznym wykonane zostają dokładnie wyprofilowane indywidualne nakładki.

Dzięki pobraniu wycisku nakładki, które następnie pacjent otrzymuje od stomatologa, są w pełni dopasowane do warunków anatomicznych w jamie ustnej i nie powodują dyskomfortu w trakcie użytkowania.

Pacjent zakłada je na noc w sposób szczegółowo opisany przez dentystę w trakcie wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Podczas konsultacji stomatolog instruuje również pacjenta, w jaki sposób ten powinien nakładać żel na wewnętrzną powierzchnię ścianek przednich nakładki.

Wybielanie zębów metodą nakładkową – efekty

Wybielanie zębów przy użyciu nakładek umożliwia rozjaśnienie zębów nawet o kilka odcieni. Chociaż terapia wybielająca trwa zazwyczaj około 2 tygodni, to pierwsze znaczące efekty pacjent dostrzec może już po pierwszej nocy.

Efekty wybielania są niezwykle trwałe i mogą zachwycać swoją estetyką nawet przez 2 lata. Aby uzyskać maksymalny efekty wybielania, zaleca się przestrzeganie po zakończeniu kuracji zalecanej przez dentystę diety oraz wstrzymanie się od palenia tytoniu.

Utrzymaniu olśniewającej bieli uśmiechu sprzyjają także regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym oraz profesjonalne zabiegi higienizacyjne.

Ze względu na fakt, że uzupełnienia protetyczne takie jak mosty i korony oraz plomby nie ulegają wybieleniu, po ustabilizowaniu się koloru uzębienia lekarz stomatolog może wymienić uzupełnienia na takie, które będą dostosowane kolorystycznie do zębów pacjenta.

U niektórych pacjentów w trakcie kuracji występuje niewielka nadwrażliwość zębów na skrajne temperatury. Przykre objawy powinny jednak ustąpić w ciągu kilku dób po zakończeniu wybielania.

Wybielanie zębów Wrocław – jak postępować w trakcie kuracji?

W czasie trwania kuracji pacjent powinien przestrzegać białej diety, czyli unikać pokarmów i napojów silnie barwiących – między innymi mocnej herbaty, kawy i czerwonego wina.

Konieczne jest również powstrzymanie się od palenia. Czynniki te są niezwykle istotne dla końcowych efektów wybielania, ponieważ w trakcie kuracji odwodnione szkliwo zębów jest bardzo podatne na wchłanianie barwników.

Zalecenia po zabiegu wybielania

Po wybielaniu zębów należy przez ok. 2 tygodnie przestrzegać białej diety.

Efekt wybielania można wydłużyć stosując pasty wybielające. Ważne, by były one dobrane przez stomatologa, inaczej mogą okazać się zbyt agresywne dla szkliwa.

Zalety wybielania zębów

Zabieg wybielania usuwa przebarwienia zębów, przywracając im pożądaną biel. Tak odnowiony uśmiech w znacznym stopniu wpływa na samopoczucie pacjenta, wzmagając przy tym jego pewność siebie. Dzięki temu poprawie ulegają kontakty towarzyskie oraz ogólna jakość życia pacjenta.

Zalety wybielania zębów nakładkami wykonanymi w LuksDent to:

  • pełne bezpieczeństwo kuracji
  • jedynie niewielka nadwrażliwość pozabiegowa lub całkowite zmniejszenie nadwrażliwości zębów
  • możliwość ponownego wykorzystania nakładek po zakończeniu kuracji
  • możliwość pełnej regulacji stopnia wybielania przez pacjenta – pacjent sam decyduje, przez jaki czas będzie nosił nakładki, co wpływa na intensywność kuracji
  • niezwykła wygoda – pacjent przeprowadza kurację w zaciszu domowym w wybranym przez siebie czasie
  • niski koszt wybielania zębów w porównaniu z innymi metodami wybielania

Kiedy zdecydować się na zabieg wybielania zębów?

Z zabiegu wybielania zębów korzystają pacjenci, którzy nie są zadowoleni z koloru swojego uśmiechu. Problemem estetycznym może być zarówno ciemny odcień wszystkich zębów, jak i przebarwienia.

Należy pamiętać, że wybielanie nakładkowe nie może być stosowane w celu zmiany koloru licówek oraz koron – te uzupełnienia protetyczne nie zmieniają swojej barwy na skutek terapii żelem wybielającym. Jeżeli zatem pacjent planuje zakładanie wypełnień kompozytowych, licówek lub koron protetycznych, powinien rozpocząć wybielanie przed wspomnianymi zabiegami, ponieważ w ten sposób będzie w stanie dopasować ich odcień do barwy zębów rozjaśnionych w trakcie wybielania.

Wybielanie zębów we Wrocławiu – skontaktuj się z naszym gabinetem stomatologicznym

Wybierz profesjonalne wybielanie zębów i zgłoś się do naszego gabinetu. Nasi doświadczeni lekarze odpowiednio zakwalifikują Cię do zabiegu i dobiorą właściwe preparaty.

Zapraszamy po nowy uśmiech!

Opinie

Pacjenci o nas

LuksDent

Nasz gabinet

Zapraszamy

Umawianie wizyt telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-20 pod podanym numerem telefonu. W razie braku możliwości odebrania telefonu oddzwaniamy osobiście pod wyświetlony numer telefonu.

Pn - Pt : 8:00 - 20:00

Formularz

Napisz do nas

Skontaktuj się z nami. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia
terminu konsultacji!