Higienizacja zębów Wrocław

higienizacja zębów wrocław

Higienizacja zębów we Wrocławiu

Kluczem dla utrzymania naszych zębów i dziąseł w zdrowiu jest oczywiście odpowiednia profilaktyka i regularna higienizacja zębów. Ma ona zarówno olbrzymie znaczenie zdrowotne, jak i pozwala nam cieszyć się na co dzień pięknym uśmiechem.

Profesjonalne zabiegi higienizacji zębów, jakie oferuje nasza klinika stomatologiczna, pozwalają oczyścić zęby ze szkodliwej płytki nazębnej, kamienia oraz osadu, a także sprawić, że staną się gładsze i bielsze, wolne od różnego rodzaju skaz.

Prawidłowo prowadzona profilaktyka pozwoli ustrzec Państwa zęby przed próchnicą oraz paradontozą. Każdy stomatolog przyjmujący w naszym gabinecie dokłada wszelkich starań, aby uśmiechy naszych pacjentów promieniowały zdrowiem i zachwycały swoim blaskiem.

higienizacja zębów wrocław

W gabinecie dentystycznym LuksDent, w ramach profesjonalnej profilaktyki stomatologicznej przeprowadzamy następujące zabiegi higienizacji zębów:

Skaling

Zabieg ma na celu rozbicie kamienia nazębnego znajdującego się na zębach pacjenta przy użyciu ultradźwięków lub tradycyjnych skalerów ręcznych.

Regularne rozbijanie złogów nazębnych ma olbrzymie znaczenie, pozwala ono bowiem zapobiec poważnym uszkodzeniom kości i ostrym stanom zapalnym.

Usuwanie kamienia nazębnego ma zatem zarówno znaczenie profilaktyczne, jak i lecznicze, gdyż jest jednym z najważniejszych zabiegów w walce z paradontozą. Co warto dodać – zabieg ten jest dla pacjenta zupełnie bezbolesny i zapewnia natychmiastowe efekty.

Piaskowanie zębów

Zabieg ten ma na celu pozbycie się z powierzchni zębów osadów wywołanych przez nawyki żywieniowe pacjenta, palenie papierosów lub spożywanie dużej ilości barwiących napojów, takich jak herbata czy kawa.

Piaskowanie zębów przeprowadzany jest przy użyciu piaskarki oraz specjalnego proszku nazywanego piaskiem dentystycznym.

Polerowanie zębów(polishing)

Zabieg ten ma na celu usunięcie z powierzchni zębów różnego rodzaju nalotów oraz osadów nazębnych. Dentysta przeprowadza polerowanie przy użyciu specjalnych gumek oraz szczoteczek o niezwykle precyzyjnie dobranych wymiarach i polerskiej pasty.

Polerowania sprawia, że zęby stają się doskonale oczyszczone i gładsze.

Fluoryzacja zębów

Zabieg ten polega na pokryciu powierzchni zębów preparatem bogatym w fluor, który wzmacnia szkliwo zęba, co sprawia, że staje się on dużo bardziej odporny na próchnicę.

Fluoryzacja zębów odgrywa wielką rolę zarówno w profilaktyce próchnicy, jak i leczeniu jej w stadium początkowym. Zapobiega również odwapnianiu się szkliwa oraz eliminuje nadwrażliwość zębów po scalingu.

Lakowanie zębów stałych

Lakowanie polega na pokryciu bruzd zębów specjalnym lakiem. Przeprowadzane jest na zębach przedtrzonowych i trzonowych. Zabieg ma na celu ochronę zębów przed próchnicą i powinien być wykonywany na każdym wyrżniętym zębie stałym.

W gabinecie LuksDent proponujemy połączone zabiegi scalingu, piaskowania, polerowania i fluoryzacji, które pozwolą Państwu uzyskać najwięcej korzyści prozdrowotnych i estetycznych.

Cennik - Higienizacja zębów Wrocław

Usunięcie kamienia nazębnego (ultradźwięki)

300 PLN

Piaskowanie

300 PLN

Usunięcie kamienia, piaskowanie, fluoryzacja

380 PLN

Opinie

Pacjenci o nas

LuksDent

Nasz gabinet

Zapraszamy

Umawianie wizyt telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-20 pod podanym numerem telefonu. W razie braku możliwości odebrania telefonu oddzwaniamy osobiście pod wyświetlony numer telefonu.

Pn - Pt : 8:00 - 20:00

Formularz

Napisz do nas

Skontaktuj się z nami. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia
terminu konsultacji!