Stomatologia zachowawcza Wrocław

stomatologia zachowawcza wrocław

Troska o higienę jamy ustnej, właściwa profilaktyka próchnicy zębów oraz niezwłoczne leczenie wszelkich zmian próchnicowych jest kluczem do utrzymania naszych zębów w zdrowiu oraz do posiadania godnego pozazdroszczenia, olśniewającego uśmiechu.

Co to jest stomatologia zachowawcza?

Podstawową metodą leczenia próchnicy jest odbudowa przy wykorzystaniu materiałów światłoutwardzalnych i to właśnie ona, wraz z leczeniem endodontycznym, czyli kanałowym, stanowią filary stomatologii zachowawczej.

Próchnica to zaraźliwa i niezwykle niebezpieczna dla całego organizmu choroba, dlatego w walce z nią liczy się czas. Aby w porę zdiagnozować zmiany próchnicowe, niezbędne są regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym. W ten sposób mogą Państwo zapobiec rozwojowi choroby oraz uniknąć skomplikowanego leczenie kanałowego.

W gabinecie stomatologicznym LuksDent jesteśmy w stanie zapewnić Państwu leczenie zachowawcze na najwyższym poziomie. Nasz personel medyczny cechuję się indywidualnym podejściem do każdego pacjenta, co pozwala nam za każdym razem dobrać najodpowiedniejszą metodę leczenia.

Komfort pacjenta jest dla nas priorytetem, dlatego w trakcie zabiegów posługujemy się bezpiecznym i skutecznym znieczuleniem miejscowy.

Skuteczność leczenia próchnicy zapewniają nieustannie poszerzający swoją wiedzę lekarze, wykorzystujący najnowocześniejszy sprzęt stomatologiczny.

Zdajemy sobie sprawę, jak duże znaczenie ma aspekt estetyczny wypełnień, dlatego wykorzystujemy najlepsze materiały światłoutwardzalne, które pozwalają na swobodne modelowanie kształtu wypełnienia oraz jego barwy.

Odbudowy wykonywane w klinice stomatologicznej LuksDent pozwalają Państwu odzyskać dawną estetykę uśmiechu oraz funkcjonalność uzębienia. Zapraszamy do naszego gabinetu na konsultację z dentystą. Możecie Państwo skontaktować się z nami również telefonicznie.

stomatologia zachowawcza we wrocławiu

W ramach stomatologii zachowawczej w gabinecie LuksDent przeprowadzamy następujące zabiegi:

Leczenie próchnicy zębów

– zadaniem dentysty jest usunięcie zmienionych chorobowo twardych tkanek zęba i wypełnienie ubytków specjalnie dobranym materiałem do wypełnień.

Metoda leczenie próchnicy zależna jest od stopnia jej zaawansowania oraz rozmiarów ubytków. W przypadku próchnicy początkowej, leczenie opiera się na nakładaniu na zęby pacjenta preparatu bogatego we fluor, który wzmacnia i uszczelnia szkliwo zębowe.

W przypadku próchnicy w bardziej zaawansowanych stadiach, zęby pacjentów wymagają zazwyczaj precyzyjnego oczyszczenia i wypełnienia ubytków spowodowanych przez chorobę.

Wypełnienie zębów materiałami światłoutwardzalnymi

– zabieg ten potocznie nazywany jest zakładaniem plomby. Wypełnienie ubytków próchniczych jest ostatnim etapem leczenia próchnicy.

Stosowany przez nas kompozytowy materiał światłoutwardzalny jest ściśle dopasowywany do barwy naturalnego uzębienia pacjenta, dlatego też uzupełnienie nigdy nie zaburza estetyki uśmiechu.

Stopień wytrzymałości stosowanego materiału zależny jest od leczonego zęba i jego funkcji – w przypadku zębów przednich stosuje się przeważnie materiały elastyczne, natomiast w przypadku zębów trzonowych i przedtrzonowych – materiały bardzo wytrzymałe.

Tymczasowe wypełnienie ubytków

– w sytuacji, gdy przeprowadzany zabieg ma charakter wieloetapowy, dentysta może przeprowadzić czasowe wypełnienie zęba. Działanie to zapobiega przedostawaniu się do zęba bakterii oraz umożliwia kontynuowanie leczenia w przyszłości.

Leczenie nadwrażliwości zębów

– w trakcie zabiegu stomatolog aplikuje preparat znoszący nadwrażliwość na zębów. Zazwyczaj stosowane są w tym celu preparaty bogate we fluor, związki wapnia i potasu lub specjalne środki służące do uszczelniania zębiny.

Odbudowa korony zęba

– zabieg ten może być konieczny, gdy korona zęba pacjenta uległa poważnemu uszkodzeniu. Istnieje kilka metod odbudowy korony, w przeprowadzanych w zależności od stopnia jej zniszczenia: odbudowa przy wykorzystaniu materiału kompozytowego, włókna szklanego lub odbudowa na korzeniu zęba.

Fluoryzacja

– zabieg ten polega na pokryciu zębów pacjenta warstwą preparatu z fluorem, który spełnią niezwykle ważną rolę w profilaktyce próchnicy i leczeniu jej początkowych stadiów, a także w przypadku nadwrażliwości zębów oraz odwapnień szkliwa.

Lakowanie

– w trakcie tego zabiegu bruzdy zębowe zębów trzonowych i przedtrzonowych pokrywane są przez stomatologia specjalnym lakiem zabezpieczającym przed próchnicą. Zabiegowi lakowania powinien zostać poddany każdy nowy ząb pacjenta.

Skaling i piaskowanie

– oba te zabiegi należą do profesjonalnych metod oczyszczania zębów. Skaling przeprowadzany jest przy użyciu ultradźwięków lub skalerów ręcznych i ma za zadanie oczyścić zęby pacjenta z kamienia nazębnego i poddziąsłowego.

Zabieg ten ma zarówno znaczenie lecznicze, jak i profilaktyczne i estetyczne. Piaskowanie natomiast ma na celu usunięcie z powierzchni zębów przebarwień, osadów, powstających na skutek spożywania pewnych pokarmów i napojów, a także palenia tytoniu.

Przeprowadzane jest przy użyciu piaskarki stomatologicznej. Najlepsze efekty zapewnia pacjentowi połączenie obu tych zabiegów.

Zapraszamy do kliniki stomatologicznej LuksDent, gdzie zapewnimy Państwu kompleksowe leczenie z zakresu stomatologii zachowawczej.

Cennik - Stomatologia zachowawcza Wrocław

Przegląd stanu uzębienia wraz konsultacją

100 - 150 PLN

Konsultacja z planem leczenia

200 PLN

Wypełnienie zęba światłoutwardzalne - 1 powierzchnia

300 - 350 PLN

Wypełnienie zęba światłoutwardzalne - 2 powierzchnie

350 - 400 PLN

Wypełnienie zęba światłoutwardzalne - 3 powierzchnie

400 - 450 PLN

Rekonstrukcja (odbudowa) zęba (w tym po leczeniu endodontycznym)

500 PLN

Wypełnienie zęba mlecznego światłoutwardzalne

200 - 300 PLN

Lakowanie jednego zęba

250 PLN

Opinie

Pacjenci o nas

LuksDent

Nasz gabinet

Zapraszamy

Umawianie wizyt telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-20 pod podanym numerem telefonu. W razie braku możliwości odebrania telefonu oddzwaniamy osobiście pod wyświetlony numer telefonu.

Pn - Pt : 8:00 - 20:00

Formularz

Napisz do nas

Skontaktuj się z nami. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia
terminu konsultacji!