Implanty zębów Wrocław

implanty zębowe wrocław

Implanty zębowe Wrocław

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą usług implantologicznych. W naszej klinice zrealizują Państwo marzenia o pięknym uśmiechu bez stresów i z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Czym są implanty zębów?

Implanty zębów należą do najpopularniejszych i najbardziej niezawodnych rozwiązań w przypadku potrzeby uzupełnienia braków zębowych.

Zalety implantów są bardzo liczne – cechują się one wytrzymałością, funkcjonalnością i mogą być perfekcyjnie dopasowane kolorystycznie do zębów pacjenta.

Implantolog przyjmujący w naszym gabinecie stomatologicznym odznacza się profesjonalnym i indywidualnym podejściem do każdego pacjenta i jest w stanie zagwarantować najwyższy poziom leczenia implantologicznego, które przywróci pacjentowi funkcjonalność uzębienia i komfort życia.

Jak wygląda implant zęba?

Implant zęba to w rzeczywistości jego sztuczny korzeń, podobnej wielkości co naturalny.

Zazwyczaj wykonuje się go z tytanu, materiału biozgodnego, nie wywołującego u pacjenta reakcji uczuleniowych.

Na podstawie implantu zeba zakłada się koronę, czyli sztuczny ząb. Rozległe braki w uzębieniu można odbudowywać za pomocą pojedynczych implantów zębów lub mostów protetycznych.

Możliwe jest również oparcie na implantach protezy całkowitej. Jest to szczególnie korzystne rozwiązanie dla osób dotkniętych całkowitym bezzębiem.

Dlaczego warto zdecydować się na implanty zębów?

Implanty stomatologiczne zapewniają pacjentom bardzo dużą wygodę użytkowania, dzięki temu, że w idealny sposób imitują ich naturalne uzębienie.

Implanty zębów zapewniają zarówno liczne korzyści estetyczne, ponieważ w bardzo korzystny sposób wpływają na wygląd naszych uśmiechów, jak i przywracają pacjentowi dawną funkcjonalność uzębienia.

Co więcej, cechują się niebywałą wręcz wytrzymałością, o wiele większą niż tradycyjne uzupełnienia, co sprawia, że mogą służyć pacjentowi nawet przez kilkadziesiąt lat.

Implanty zębów są w stanie w znaczny sposób poprawić komfort życia pacjenta i sprawić, by uśmiechał się częściej!

Kiedy zdecydować się na implanty stomatologiczne?

Wszczepienie implantów zębowych zalecane jest zarówno w przypadku pojedynczych braków w uzębieniu, jak i bardziej rozległych. Implanty zębowe świetnie sprawdzają się także w przypadku całkowitego bezzębia – wtedy zwykle proponujemy pacjentowi nowoczesne rozwiązanie implantoprotetyczne, jakim jest proteza na implantach.

Należy mieć na uwadze, że każda zwłoka z uzupełnieniem brakującego zęba sprzyja procesowi zaniku kości. Wynika to z faktu, iż po stracie zęba kość traci swoje naturalne obciążenie. Implanty zębowe jako jedyne rozwiązanie uzupełniają zęba razem z jego korzeniem, co zapobiega resorpcji kości, wzmacniając jej strukturę.

Na czym polega leczenie implantologiczne?

Zakładanie implantów oraz mocowanie na nich koron protetycznych jest procesem złożonym i wieloetapowym.

W trakcie pierwszej wizyty w gabinecie stomatolog wrocław przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, w trakcie którego poznaje szczegółowo stan jego zdrowia, zwraca uwagę na ewentualne przeciwwskazania do założenia implantów i zleca wykonanie tomografii komputerowej.

Następnie lekarz opracowuje optymalny plan leczenia implantologicznego.

Wszczepienie implantu ma zazwyczaj miejsce w trakcie trzeciej wizyty pacjenta w gabinecie stomatologicznym, jeżeli tylko stan zdrowia pacjenta jest ku temu odpowiedni.

W przypadku nieodpowiednich warunków kostnych – np. w wyniku zaniku kości – konieczne jest przeprowadzenie wcześniejszych zabiegów przygotowujących do wszczepienia implantu. W zależności od sytuacji w jamie ustnej pacjenta, może to być sterowana regeneracja kości, przeszczep kości autogennej czy rozszczep wyrostka (splitting).

Leczenie przygotowawcze wydłuża proces leczenia implantologicznego.

Wszczepienie implantu – etapy zabiegu

W trakcie zabiegu implantolog wywierca w kości niewielki otwór, w którym następnie umieszcza implant.

Dzięki zastosowaniu skutecznego i bezpiecznego znieczulenia, zabieg pozostaje dla pacjenta w pełni bezbolesny.

Kolejna wizyta pacjenta w gabinecie dentystycznym ma zazwyczaj miejsce po upływie od 3 miesięcy do pół roku po wszczepieniu implantu.

Czas potrzebny na osteointegrację, czyli integrację implantu z kością, może być różny u każdego pacjenta i zależy od wielu czynników.

Gdy następuje stabilizacja implantu zęba, stomatolog może wykonać odbudowę protetyczną lub założyć protezę.

W większości przypadków zwieńczeniem leczenia implantologicznego jest założenie na implancie korony protetycznej. Lekarz stomatolog wkręca w implant łącznik, czyli filar protetyczny, na którym mocuje wykonaną na podstawie wycisku i konsultacji z pacjentem estetyczną koronę protetyczną.

Po zabiegu wszczepienia implantu lekarz przekazuje pacjentowi szczegółowe instrukcje pozabiegowe, których przestrzeganie przyspieszy proces regeneracji operowanych tkanek oraz ułatwi utrzymywania prawidłowej higieny jamy ustnej. Następnie, po konsultacji z pacjentem, ustala harmonogram wizyt kontrolnych.

Leczenie implantologiczne w naszym gabinecie przeprowadzane jest przez doskonałych lekarzy, którzy cechują się indywidualnym podejściem do każdego pacjenta i wykorzystują całą swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe dla skuteczności przeprowadzanych działań.

Chociaż dzięki wieloetapowemu procesowi leczenia organizm przyzwyczaja się do implantu i nie traktuje go jako ciała obcego, istnieją pewne przypadki nietolerancji. Jeżeli zdarzy się tak z przyczyn niezależnych od pacjenta, wszczepiamy implant ponownie bez dodatkowych opłat.

Implanty stomatologiczne – przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazania dotyczące zabiegu wszczepienia implantów możemy podzielić na bezwzględne i względne.

Do bezwzględnych zaliczamy:

 • nieustabilizowaną cukrzycę
 • choroby wyniszczające cały organizm np. nowotwory i AIDS
 • bardzo zły stan higieny jamy ustnej
 • ciążę pacjentki
 • różnego rodzaju choroby psychiczne
 • choroby zgryzu takie jak bruksizm
 • choroby krwi i choroby układowe
 • zbyt młody (poniżej 16 lat) i zaawansowany (powyżej 65 lat) wiek pacjenta
 • pewne skrajnie niekorzystne warunki anatomiczne szczęki

A także przeciwwskazania miejscowe, takie jak:

 • brak wymaganej do implantacji przestrzeni międzyzębowej pomiędzy zębami górnymi i dolnymi
 • duże braki kostne uniemożliwiające podniesienie dna zatoki szczękowej
 • poważne schorzenia błony śluzowej w miejscu planowanego wszczepienia implantu

Do przeciwwskazań względnych ogólnych zaliczyć możemy natomiast:

 • różnego rodzaju alergie pacjenta,
 • stosowanie pewnych grup leków
 • paradontozę w stopniu zaawansowanym
 • inne niekorzystne warunki w jamie ustnej, jak ostre stany zapalne przyzębia oraz błony śluzowej

Czy wszczepienie implantu boli?

Wszczepienie implantu zębowego wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego jest dla pacjenta całkowicie bezbolesne. Zabieg implantacji jest też prosty i stosunkowo krótki – trwa od pół do półtorej godziny.

Implanty zębów Wrocław – skontaktuj się z nami!

Jeśli chcą Państwo wiedzieć, jak wygląda leczenie implantologiczne w naszej klinice, serdecznie zapraszamy na konsultację w naszym gabinecie na ul. Poniatowskiego 1A we Wrocławiu. Zachęcamy także do kontaktu telefonicznego z naszą recepcją!

Cennik - Implanty zębów Wrocław

Konsultacja implantologiczna

150 - 200 PLN

Wszczepienie implantu

2900 - 3500 PLN

Korona na implancie

od 3500 PLN

Podniesienie dna zatoki

4000 - 4500 PLN

Odbudowa kości (cena z biomateriałem)

od 3000 PLN

Zdjęcie pantomograficzne

180 PLN

Tomografia CBCT częściowa (szczęka lub żuchwa)

300 PLN

Tomografia CBCT całkowita (szczęka i żuchwa)

400 PLN

Opinie

Pacjenci o nas

LuksDent

Nasz gabinet

Zapraszamy

Umawianie wizyt telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-20 pod podanym numerem telefonu. W razie braku możliwości odebrania telefonu oddzwaniamy osobiście pod wyświetlony numer telefonu.

Pn - Pt : 8:00 - 20:00

Formularz

Napisz do nas

Skontaktuj się z nami. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia
terminu konsultacji!