Chirurgia stomatologiczna Wrocław

chirurgia stomatologiczna wrocław

Chirurgia stomatologiczna we Wrocławiu

Współczesna stomatologia oferuje szeroki wachlarz rozwiązań z zakresu chirurgii stomatologicznej, dzięki którym jest w stanie sprostać potrzebom pacjentów i nieść skuteczną pomoc nawet w najtrudniejszych przypadkach.

Nowoczesna chirurgia stomatologiczna to nie tylko chirurgiczne ekstrakcje zębów, których nie sposób wyleczyć, ale także innowacyjne zabiegi lecznicze zębów i dziąseł, rekonstrukcje ubytków kostnych, oraz zabiegi takie jak: hemisekcja, resekcja wierzchołka, plastyka wędzidełka, chirurgiczne podnoszenie dna zatoki szczękowej.

Chirurgia stomatologiczna ma również kluczowe znaczenie dla innych dziedzin stomatologii, takich jak implantologia czy protetyka.

W wielu przypadkach rozwiązania przez nią proponowane stały się nieodzownym elementem leczenia.

Gabinet dentystyczny LuksDent oferuje państwu kompleksowe i skuteczne leczenie chirurgiczne zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Posługujemy się innowacyjnymi metodami diagnostycznymi – nasz chirurg stomatolog posiada niezbędną wiedzę i umiejętności, aby zagwarantować Państwu maksymalną skuteczność leczenia.

Nasz personel medyczny dba o komfort pacjenta na każdym etapie leczenia i wykorzystuje najbardziej skuteczne i bezbolesne metody znieczulenia.

Klinika stomatologiczna LuksDent wyposażona jest w zaawansowany sprzęt technologiczny, który ułatwia prawidłową diagnostykę każdego przypadku oraz w wielkim stopniu wpływa na jakość i efekty końcowe leczenia.

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem RTG z tomografią i specjalnym mikroskopem, który zapewnia maksymalną precyzję działań.

Zabiegi chirurgii stomatologicznej w Luksdent Wrocław

Oto niektóre z zabiegów, jakie przeprowadzamy w naszym gabinecie:

Ekstrakcja zęba

Ekstrakcja zęba ma na celu usunięcie zęba z zębodołu przy użyciu specjalnych narzędzi. Nasz chirurg stomatolog dokłada wszelkich starań, aby ekstrakcja była możliwie szybka, dokładna i bezbolesna dla pacjenta.

W pewnych przypadkach, gdy ząb jest w znacznym stopniu uszkodzony, np. po leczeniu kanałowym, lub znajduje się pod dziąsłem, jak to często zdarza się w przypadku zębów mądrości, konieczne jest dłutowanie, które wiąże się z usunięciem fragmentu kości wyrostka zębodołowego w wokół korzenia zęba.

Usuwanie zębów zatrzymanych

Zęby zatrzymane to zęby, które nie wyrżnęły się w prawidłowy sposób i są pokryte, w całości lub częściowo, dziąsłem.

Problem ten dotyczy w szczególności zębów mądrości, czyli ósemek. Zęby zatrzymane mogą być przyczyną licznych komplikacji zdrowotnych, w tym poważnym dolegliwości bólowych.

Mogą też w znaczny sposób oddziaływać negatywnie na estetykę uśmiechu pacjenta. Usunięcie zęba zatrzymanego jest zabiegiem o wiele bardziej złożonym i obarczonym większym ryzykiem powikłań od zwykłej ekstrakcji, dlatego też wymaga interwencji doświadczonego chirurga.

Plastyka wędzidełka

Wędzidełkiem nazywamy pasmo tkanki łączące wargę bądź język z wyrostkiem zębodołowym.

Powinno być ono poddane zabiegowi, jeżeli znajduje się zbyt blisko zębów lub posiada nieodpowiedni kształt oraz wielkość, ponieważ może w ten sposób wpływać niekorzystnie na tkanki przyzębia, ustawienie zębów czy estetykę uśmiechu pacjenta.

Zabieg plastyki wędzidełka sprawia, że staje się ono mniej napięte, co sprzyja właściwej ruchomości języka oraz zapobiega rozwojowi wad wymowy.

Hemisekcja

Zabieg ten umożliwia zachowanie zdrowej części zęba, która w przyszłości zostanie poddany odbudowie protetycznej.

Hemisekcja może być nieunikniona w przypadku uszkodzenia pojedynczych korzeni zęba, zaawansowanej próchnicy, nieskutecznego leczenia kanałowego czy złamań korony zębowej.

Resekcja wierzchołka korzenia

Zabieg ten jest nieunikniony, gdy w zębie zaobserwowano znaczne zmiany okołowierzchołkowe lub w kości otaczającej korzeń powstały groźne zmiany chorobowe.

Resekcja wierzchołka polega na chirurgicznym usunięciu wierzchołka korzenia, w tym dotkniętych zmianami tkanek.

Nacięcie ropni okołozębowych

Zabieg polega na nacięciu ropnia, do którego powstania doprowadziła infekcja w obrębie jamy ustnej.

Infekcje okołozębowe stanowią poważne zagrożenie dla całego organizmu i mogą prowadzić do stanów zagrażających zdrowiu, a nawet życiu pacjenta.

Bakterie, które są źródłem infekcji, gromadzą się w tkankach stanowiących dla nich odpowiednie środowisko.

W centrum zakażenia zbiera się ropa, która z powodu braku miejsca odpływu tworzy ropień.

Przeszczep bloku kostnego

Zabieg ten ma na celu przywrócenie właściwej ilości kości niezbędnej do przeprowadzenia zabiegu implantacji.

Chirurg stomatolog przeszczepia blok kości własnej pacjenta i, w razie znacznych niedoborów, przeszczepia go w okolice planowanego wszczepienia implantu.

Rekonstrukcje ubytków kostnych

Na skutek utraty zębów pacjenta może dochodzić do zaniku tkanki kostnej szczęk. Nowoczesna chirurgia stomatologiczna umożliwia odbudowę kości drogą uzupełnienia ilości kości niezbędnej do wszczepienia implantu.

Sterowana regeneracja kości ma na celu rekonstrukcję tkanki kostnej dzięki uniemożliwieniu wnikania do ubytku kostnego tkanki łącznej włóknistej.

Wydłużenie koron klinicznych

Zabieg ten pozwala w wielu przypadkach zapobiec ekstrakcji złamanego zęba oraz przywrócić jego dawną funkcjonalność.

W trakcie zabiegu lekarz usuwa dziąsło i odsłania korzeń zęba aż do linii złamania, umożliwiając tym samym rekonstrukcję jego korony przy użyciu korony protetycznej lub wypełnień.

W klinice dentystycznej LuksDent przeprowadzamy także chirurgiczne leczenie chorób przyzębia, kiretaże otwarte i zamknięte (chirurgiczne oczyszczenie kieszonek zęba z kamienia nazębnego), zabiegi niezbędne w trakcie leczenia implantologicznego i wiele innych.

Wszystkich Państwa borykających się z problemami stomatologicznymi zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem usług.

W celu umówienia się na wizytę u chirurga stomatologa prosimy o kontakt telefoniczny. Jesteś gotowi nieść pomoc zawsze wtedy, gdy potrzebna jest chirurgia stomatologiczna.

Pomożemy Państwu nawet w najbardziej skomplikowanych sytuacjach!

Cennik - Chirurgia stomatologiczna Wrocław

Usunięcie zęba stałego

450-600 PLN

Usunięcie zęba mlecznego

300 PLN

Usunięcie zęba zatrzymanego

1200 PLN

Usunięcie ósemki dolnej

900 PLN

Usunięcie ósemki górnej

700 - 800 PLN

Ekstrakcja skomplikowana

wycena indywidualna

Resekcja korzenia

1000 - 1500 PLN

Konsultacja implantologiczna

150 PLN

Wszczepienie implantu

2900 - 3500 PLN

Regeneracja kostna

od 3000 PLN

Chirurgiczne wydłużenie korony

500 PLN

Opinie

Pacjenci o nas

LuksDent

Nasz gabinet

Zapraszamy

Umawianie wizyt telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-20 pod podanym numerem telefonu. W razie braku możliwości odebrania telefonu oddzwaniamy osobiście pod wyświetlony numer telefonu.

Pn - Pt : 8:00 - 20:00

Formularz

Napisz do nas

Skontaktuj się z nami. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia
terminu konsultacji!