Leczenie kanałowe Wrocław

leczenie kanałowe wrocław

Endodoncja jest dziedziną stomatologii, do której głównych zadań należy rozpoznawanie i leczenie stanów chorobowych w obrębie miazgi zębowej, jak również chorób tkanek okołowierzchołkowych.

Leczenie endodontyczne nazywane jest również leczeniem kanałowym. Przeprowadza się je w przypadku bardzo rozległych i nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba, zaawansowanej, nieleczonej próchnicy, martwicy miazgi lub znacznych urazów mechanicznych zęba, takich jak np. złamania.

Leczenie endodontyczne może też być konieczne przed wykonaniem odbudowy protetycznej, np. korony czy mostu.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie przeprowadzane w ramach endodoncji ma na celu usunięcie zmienionej chorobowo miazgi (czyli naczyń oraz nerwów) z komory i kanałów korzeniowych, poszerzenie i zdezynfekowanie kanałów, a w dalszej kolejności szczelne wypełnienie ich płynną i termoplastyczną gutaperką.

Ten sposób wypełniania kanałów cieszy się na świcie bardzo dużą popularnością, ponieważ dzięki niemu możliwe staje się również wypełnienie wszystkich odgałęzień i kanałów bocznych.

Etapy leczenia kanałowego

 • Oczyszczenie wnętrza zęba, usunięcie zmienionej chorobowo tkanki i kanałów przy użyciu specjalnych cienkich i elastycznych pilników
 • Opracowanie kanałów. Kanały zębowe zostają dokładnie oczyszczone i zdezynfekowane. Następnie lekarz endodonta je starannie osusza
 • Szczelne wypełnienie oczyszczonych i suchych kanałów płynną gutaperką
 • Odbudowa zęba, czyli wzmocnienie zęba i przywrócenie mu pełnej estetyki

Jeżeli korona zęba nie została zniszczona w znacznym stopniu, możliwa jest odbudowa z wykorzystaniem materiału kompozytowego, czyli założenie tradycyjnego wypełnienia.

Jednak w sytuacji, gdy zęby pacjenta doznały bardzo poważnych uszkodzeń, skutecznym rozwiązaniem może być rekonstrukcja przy użyciu uzupełnień inlay lub onlay lub za pomocą korony protetycznej porcelanowej.

Uzupełnienia inlay i onlay zapewniają duże lepsze efekty estetyczne od klasycznych uzupełnień kompozytowych, cechują się też znacznie wyższą wytrzymałością.

LuksDent Wrocław – specjaliści w leczeniu kanałowym

W gabinecie LuksDent we Wrocławiu przeprowadzamy leczenie endodontyczne z troską o komfort pacjenta oraz najwyższą precyzją, dzięki czemu jesteśmy w stanie ocalić Państwa zęby przed ekstrakcją.

Odpowiednio wyleczony i wzmocniony ząb może zachować swoją funkcjonalność przez bardzo długi czas.

W naszym gabinecie podczas leczenia endodontycznego wykorzystujemy mikroskop stomatologiczny, dzięki któremu osiągamy niebywałą dokładność w opracowywaniu kanału korzeniowego, a tym samym osiągamy doskonałe i trwałe efekty leczenia.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – zalety

Jakie są zalety leczenia kanałowego?

Przeprowadzone pod mikroskopem leczenie kanałowe umożliwia nam przede wszystkim uratowanie zęba przed ekstrakcją oraz zapewnienie mu pełnej sprawności na długie lata.

Poza tym leczenie kanałowe umożliwia także:

 • zlokalizowanie bardzo wąskich kanałów
 • osiągnięcie wielkiej precyzji podczas zabiegu
 • zamknięcie perforacji
 • usunięcie złamanych narzędzi

Czas leczenia kanałowego może być inny w zależności od danego przypadku. Jeśli jest to możliwe, stomatolog stara się przeprowadzić leczenie w trakcie jednego spotkania z pacjentem.

W niektórych przypadkach potrzebnych jest jednak kilka wizyt w gabinecie stomatologicznym. Dzięki trosce naszych dentystów, wyposażeniu gabinetu w nowoczesny sprzęt oraz wykorzystywaniu skutecznych metod znieczulenia, leczenie endodontyczne jest dla pacjenta bezbolesne.

Proponujemy Państwu endodoncję na najwyższym poziomie, troskliwą opiekę i indywidualne podejście w każdym przypadku.

W naszym gabinecie dentystycznym LuksDent we Wrocławiu w ramach endodoncji przeprowadzamy następujące zabiegi leczenia kanałowego:

 • zębów jedno- lub wielokorzeniowych
 • zębów ze zmianami okołowierzchołkowymi
 • leczenie kanałowe pod mikroskopem
 • pokrywanie perforacji
 • diagnostyka złamań korzeni i zębów
 • usuwanie złamanych narzędzi
 • usuwanie wkładów koronowo-korzeniowych
 • zabieg powtórnego leczenia kanałowego

Kiedy zdecydować się na leczenie kanałowe?

Kanałowe leczenie zęba wykonuje się w przypadku zapalenia, zakażenia lub martwicy miazgi. Takie stany są zwykle konsekwencją zaawansowanej próchnicy.

Zabieg endodontyczny może być konieczny także w przypadku pęknięcia zęba na skutek urazu mechanicznego oraz na bardzo zniszczonych zębach, które były już wielokrotnie leczone.

Czy leczenie kanałowe boli?

W powszechnym mniemaniu leczenie kanałowe uchodzi za niezwykle bolesne.

Nic bardziej mylnego – w gabinecie LuksDent we Wrocławiu przeprowadzamy je w skutecznym i bezpiecznym znieczuleniu miejscowym, które gwarantuje, że zabieg będzie dla Państwa całkowicie bezbolesny.

Ile kosztuje leczenie kanałowe?

Endodoncja mikroskopowa to proces złożony, wymagający od lekarza dużej wiedzy, umiejętności oraz precyzji. Niezwykle ważne jest także zastosowanie sterylnych sprzętów i materiałów oraz przeprowadzenie szczegółowej diagnostyki przed i po zabiegu. To sprawia, że zabiegi endodontyczne są droższe od standardowych zabiegów zachowawczych.

W zależności od anatomii kanałów korzeniowych zabieg może okazać się mniej lub bardziej skomplikowany i czasochłonny, dlatego koszt ustalany jest indywidualnie. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem, gdzie prezentujemy, w jaki sposób ustalamy kosztorys leczenia endodontycznego.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem we Wrocławiu – zalecenia po zabiegu

Po zabiegu ząb może być przed kilka dni wrażliwy. Zwykle zaleca się więc ostrożność podczas posiłków – nie powinny być one zbyt twarde, gorące ani zimne. Nadwrażliwość powinna ustąpić samoistnie po kilku dniach od zakończenia leczenia.

Kluczowe jest także przestrzeganie wzorowej higieny jamy ustnej. Należy też zwrócić uwagę, by okolice leczonego zęba przez pierwsze doby bardzo delikatnie czyścić szczoteczką z miękkiego włosia.

Cennik - Leczenie kanałowe Wrocław

Leczenie endodontyczne (kanałowe) zęba pod mikroskopem - narzędziami maszynowymi i wypełnienie ciekłą gutaperką -trudne przypadki (także powtórne leczenie kanałowe) wyceniamy indywidulanie

Odbudowa ścian stycznych

200 PLN

1-kanał

800 PLN

2-kanał

1000 PLN

3-kanały / 4-kanały

1500-2000 PLN

Usunięcie wkładu koronowo-korzeniowego

500 PLN

Usunięcie złamanego narzędzia pod mikroskopem

500 PLN

Udrożnienie kanału korzenia

500 PLN

Opinie

Pacjenci o nas

LuksDent

Nasz gabinet

Zapraszamy

Umawianie wizyt telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-20 pod podanym numerem telefonu. W razie braku możliwości odebrania telefonu oddzwaniamy osobiście pod wyświetlony numer telefonu.

Pn - Pt : 8:00 - 20:00

Formularz

Napisz do nas

Skontaktuj się z nami. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia
terminu konsultacji!