Piaskowanie zębów Wrocław

piaskowanie zębów wrocław

Piaskowanie zębów, tak samo jak skaling, to kluczowy zabieg higienizacji, czyli profesjonalnego oczyszczania wykonywanego w gabinecie stomatologicznym. Higienizacja powinna być wykonywana raz na pół roku – lub częściej, jeśli tak zaleci lekarz stomatolog.

Na czym polega piaskowanie zębów?

Piaskowanie to bezpieczny zabieg polegający na usunięciu osadu nazębnego oraz przebarwień z powierzchni zębów.

W tym celu wykorzystywane jest urządzenie zwane piaskarką stomatologiczną. Wypuszcza ono pod ciśnieniem mieszaninę piasku stomatologicznego i wody. Drobinki piasku dokładnie czyszczą powierzchnię zębów, docierając także do przestrzeni międzyzębowych i innych trudno dostępnych miejsc.

Higienizacja – etapy zabiegu

Higienizację rozpoczyna skaling zębów, czyli usuwanie kamienia nazębnego za pomocą narzędzi ultradźwiękowych. Nagromadzony kamień nazębny zagraża zdrowiu jamy ustnej, dlatego powinien być usuwany regularnie.

Nie jest możliwe usunięcie go w warunkach domowych – wizyta w gabinecie stomatologicznym jest niezbędna.

Następnym krokiem jest piaskowanie zębów. Poza powierzchniowymi przebarwieniami i osadami piaskarka usuwa także pozostałości kamienia nazębnego.

Po piaskowaniu zębów higienistka stomatologiczna przechodzi do polerowania ich powierzchni za pomocą specjalnych past. Dzięki temu zęby stają się idealnie gładkie.

Ostatnim etapem higienizacji, choć nie niezbędnym, jest fluoryzacja, która ma za zadanie zabezpieczenie zębów przed próchnicą. W tym celu powierzchnię zębów pokrywa się specjalnym preparatem zawierającym fluor.

Zalety piaskowania zębów

Zarówno usunięcie kamienia nazębnego, jak i następujące po nim piaskowanie zębów niesie za sobą wiele zalet.

Przede wszystkim uwalnia zęby od złogów kamienia i osadów, co jest kluczowym elementem profilaktyki stomatologicznej.

Zęby po higienizacji są gładkie i wolne od bruzd, w których obrębie mogłaby odkładać się płytka nazębna, co dodatkowo sprzyja w utrzymaniu uśmiechu w dobrej kondycji.

Po zabiegu zęby są także wyraźnie bielsze – do tego stopnia, że w niektórych przypadkach higienizacja może zastąpić wybielanie.

Kiedy zdecydować się na zabieg piaskowania zębów?

W naszej jamie ustnej stale zachodzi proces tworzenia się płytki nazębnej – naturalnego osadu zawierającego bakterie.

Dodatkowo na skutek diety i palenia papierosów nasze zęby łatwo ulegają przebarwieniom. Może skutkować to zaburzeniem estetyki uśmiechu.

Warto wtedy zgłosić się do stomatologa, który zaleci odpowiednie zabiegi higienizacyjne.

Piaskowanie i skaling zębów to także obowiązkowe zabiegi przed wybielaniem zębów, ponieważ odsłaniają prawdziwy kolor szkliwa.

Piaskowanie zębów we Wrocławiu – skontaktuj się z naszym gabinetem stomatologicznym

Piaskowanie zębów Wrocław – tutaj jesteś w dobrych rękach! W naszym gabinecie stomatologicznym LuksDent do profilaktyki przykładamy ogromną wagę, ponieważ zależy nam, by nasi pacjenci cieszyli się pięknym uśmiechem przez długie lata.

Zapraszamy na profesjonalne zabiegi higienizacyjne, które wpłyną pozytywnie na zdrowie Twojej jamy ustnej oraz estetykę Twojego uśmiechu.

Opinie

Pacjenci o nas

LuksDent

Nasz gabinet

Zapraszamy

Umawianie wizyt telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-20 pod podanym numerem telefonu. W razie braku możliwości odebrania telefonu oddzwaniamy osobiście pod wyświetlony numer telefonu.

Pn - Pt : 8:00 - 20:00

Formularz

Napisz do nas

Skontaktuj się z nami. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia
terminu konsultacji!