Protezy natychmiastowe

protetyka wrocław

Protetyka stomatologiczna w obecnych czasach znacząco ułatwia życie — Pacjenci coraz rzadziej odczuwają dyskomfort związany z przeprowadzeniem leczenia protetycznego.

Protezy natychmiastowe są jednym z rozwiązań, które mają na to bardzo duży wpływ. Tego typu proteza po usunięciu zęba to dobre rozwiązanie, które chroni wygląd Pacjenta i funkcjonalność jego uzębienia tuż po zabiegu ekstrakcji. Ten rodzaj protezy jest wykorzystywany w trakcie tej samej wizyty w gabinecie stomatologicznym podczas której Pacjent podejmuje zabieg ekstrakcji zęba. Dowiedz się jak wygląda proteza natychmiastowa i ile kosztuje.

Jak wygląda proteza natychmiastowa?

Protezy natychmiastowe to jedno z najlepszych rozwiązań wykorzystywanych do uzupełniania ubytków bezpośrednio po ekstrakcji zębów. Ich wykorzystanie niesie za sobą wiele zalet, do których należy zaliczyć:

  • Możliwość normalnego funkcjonowania — Pacjent z protezą natychmiastową może normalnie jeść (z wyłączeniem twardych posiłków) i mówić,
  • Pozytywny wpływ na gojenie rany pozabiegowej — protezy natychmiastowe zabezpieczają skrzep przed wypłukaniem, dzięki czemu proces gojenia przebiega sprawniej i jest obarczony mniejszym ryzykiem powikłań (w tym tzw. suchym zębodołem),
  • Zabezpieczenie zębodołu przed zanieczyszczeniem — proteza natychmiastowa po usunięciu zęba zabezpiecza zębodół m.in. przed gromadzeniem się i wnikaniem resztek pokarmowych,
  • Estetyczny wygląd — protezy natychmiastowe bardzo dobrze odwzorowują naturalne zęby pod względem wizualnym, co umożliwia Pacjentowi uśmiechanie się bez uczucia skrępowania.

Proteza natychmiastowa jest wykonana z akrylu. Materiał ten umożliwia stworzenie protezy o zadowalającym wyglądzie. Pod względem komfortu ten rodzaj protez jest bardzo zbliżony do tradycyjnych protez akrylowych, jednak okres adaptacji jest zdecydowanie krótszy — co wynika z tego, że uzupełnienie jest stosowane natychmiastowo. Proteza natychmiastowa stanowi rozwiązanie tymczasowe do momentu wykonania planowanej pracy protetycznej oraz na okres gojenia.

Przygotowanie protezy natychmiastowej odbywa się jeszcze przed planowaną ekstrakcją zęba. Lekarz przed zabiegiem ekstrakcji musi pobrać wyciski z jamy ustnej Pacjenta i przeprowadzić badania. Uzyskane informacje są przesyłane do laboratorium protetycznego, w którym proteza jest opracowywana.

Ile kosztuje proteza zębowa natychmiastowa?

Pacjenci pytają — „ile kosztuje proteza zębowa natychmiastowa?”. Na cenę tego rozwiązania protetycznego wpływ ma między innymi rozległość ubytku — im większy ubytek ma objąć proteza, tym wyższa będzie cena leczenia protetycznego z jej wykorzystaniem. Cena protezy zębowej natychmiastowej w gabinecie dentystycznym LuksDent rozpoczyna się od 1200 złotych.

Opinie

Pacjenci o nas

LuksDent

Nasz gabinet

Zapraszamy

Umawianie wizyt telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-20 pod podanym numerem telefonu. W razie braku możliwości odebrania telefonu oddzwaniamy osobiście pod wyświetlony numer telefonu.

Pn - Pt : 8:00 - 20:00

Formularz

Napisz do nas

Skontaktuj się z nami. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia
terminu konsultacji!