Usuwanie kamienia nazębnego Wrocław

usuwanie kamienia nazębnego wrocław

Higienizacja zębów, czyli profesjonalne oczyszczanie zębów w gabinecie dentystycznym, to jeden z głównych elementów profilaktyki stomatologicznej. W skład wykonywanych w ramach higienizacji procedur wchodzi m.in. skaling zębów, czyli zabieg usuwania kamienia nazębnego.

Skaling powinien być wykonywany przynajmniej co 6 miesięcy, o ile higienistka stomatologiczna nie zaleci go częściej.

Czym jest kamień nazębny?

Kamień nazębny powstaje w trakcie mineralizacji płytki nazębnej. Jest to całkowicie naturalny proces, jednak nagromadzony kamień może doprowadzić do zapalenia dziąseł i innych poważnych chorób. Z tego powodu powinien być regularnie usuwany.

Kamień nazębny nie jest możliwy do usunięcia domowymi sposobami – wymaga zastosowania specjalnych narzędzi w gabinecie stomatologicznym.

Jak wygląda usuwanie kamienia nazębnego we Wrocławiu?

Usuwanie kamienia nazębnego Wrocław – w LuksDent wykonujemy ten zabieg z zastosowaniem zaawansowanej technologii ultradźwiękowej!

Pozwala ona na niezwykle skuteczne i w pełni bezpieczne usunięcie kamienia nawet z trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych.

Przy usuwaniu kamienia nazębnego z powierzchni zębów wykorzystujemy nowoczesny skaler, który rozbija nagromadzone złogi, nie uszkadzając szkliwa zębów i dziąseł.

Po zakończonym skalingu higienistka stomatologiczna rozpoczyna piaskowanie, a następnie polerowanie zębów. W razie potrzeby higienizacja może obejmować także fluoryzację.

Skaling i piaskowanie odsłaniają prawdziwy kolor zębów, przez co po zabiegu są one jaśniejsze. Są one też mniej podatne na osadzanie się na nich płytki nazębnej. By podtrzymać te efekty jak najdłużej, zaleca się szczególnie dbać o higienę, w tym stosować nici dentystyczne, płyny do płukania jamy ustnej oraz odpowiednią szczoteczkę.

Piaskowanie i skaling zębów – na czym polega różnica?

Piaskowanie zębów to zabieg wykonywany po skalingu. Polega on na usunięciu przebarwień i osadów nazębnych, a także resztek kamienia, których nie usunął skaler. Do tego zabiegu wykorzystywany jest pod ciśnieniem specjalny piasek stomatologiczny zmieszany z wodą.

Jakie są przeciwwskazania do skalingu zębów?

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu usuwania kamienia nazębnego są m.in.:

  • opryszczka wargowa
  • owrzodzenie lub stan zapalny w jamie ustnej
  • posiadanie rozrusznika (ultradźwięki mogą zakłócić jego pracę)

Skaling ultradźwiękowy z reguły niewskazany jest także w pierwszym trymestrze ciąży. Decyzję o jego wykonaniu podejmuje lekarz ginekolog.

Usuwanie kamienia nazębnego we Wrocławiu – skontaktuj się z nami!

Zapraszamy do LuksDent we Wrocławiu, gdzie nasza doświadczona higienistka zadba o zdrowie Twoich zębów.

Higienizacja zębów wykonywana w naszym gabinecie obejmuje także instruktaż higieny jamy ustnej, podczas którego pacjent może poznać dotychczasowe błędy wykonywane podczas szczotkowania zębów.

Nasza higienistka stomatologiczna dopasowuje także odpowiednią technikę szczotkowania, szczoteczkę oraz inne niezbędne akcesoria indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.

Opinie

Pacjenci o nas

LuksDent

Nasz gabinet

Zapraszamy

Umawianie wizyt telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-20 pod podanym numerem telefonu. W razie braku możliwości odebrania telefonu oddzwaniamy osobiście pod wyświetlony numer telefonu.

Pn - Pt : 8:00 - 20:00

Formularz

Napisz do nas

Skontaktuj się z nami. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia
terminu konsultacji!