Blog

Profilaktyka

Jak dbać o zęby? Czyli profilaktyka higieny jamy ustnej.

Prawidłowe dbanie o zęby przez cały rok, to jedyny sposób na uniknięcie przykrych spotkań, których głównym bohaterem jest dentysta. Wrocław, Poznań, Warszawa czy Kraków, w każdym większym mieście znajduje się gabinet stomatologiczny, gdzie dentysta zajmie się naszym zębami.

Podstawy dbania o zęby

Musimy jednak pamiętać, że wizyta u dentysty powinna być ostatecznością. Ten oczywiście wyleczy nasze zęby i zagwarantuje pełen zestaw usług takich jak chirurgia stomatologiczna czy implanty zębów.

Wrocław to miasto, gdzie znajdziemy także takie, specyficzne usługi dentystyczne. Wszyscy jednak wiemy, że taniej i zdrowiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego tak ważne jest zapobieganie próchnicy i właściwe dbanie o swoje zęby.

Szczotkowanie zębów i nici dentystyczne

Rzeczą podstawową jest oczywiście właściwe szczotkowanie zębów, przynajmniej dwa razy dziennie. Powinniśmy też płukać zęby specjalnym roztworem, szczególnie po posiłkach. Nie unikajmy także nici dentystycznych, które skutecznie wyczyszczą przestrzeń między zębami, gdzie często osadzają się kawałki jedzenia, które gnijąc, tworzą bakterię i przyczyniają się wydatnie do powstawania próchnicy.

Zęby trzeba też szczotkować w odpowiedni sposób i przy użyciu szczególnych szczoteczek. Przede wszystkim te ostatnie powinniśmy po ich zużyciu wyrzucać. Statystycznie szczoteczka zużywa się w okresie trzech miesięcy.

Po tym czasie powinna zostać wyrzucona. Jeśli zakupimy tanią i kiepską jakościowo szczoteczkę, to zużyje się ona dużo szybciej, czasami już nawet po miesiącu. W takim przypadku zużycie szczoteczki poznamy po wykrzywionym włosiu.

Opinie

Pacjenci o nas

LuksDent

Nasz gabinet

Zapraszamy

Umawianie wizyt telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-20 pod podanym numerem telefonu. W razie braku możliwości odebrania telefonu oddzwaniamy osobiście pod wyświetlony numer telefonu.

Pn - Pt : 8:00 - 20:00

Formularz

Napisz do nas

Skontaktuj się z nami. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia
terminu konsultacji!