Blog

Stomatologia estetyczna

Stomatologia Estetyczna – co warto o niej wiedzieć?

Stomatologia estetyczna – co to?

Stomatologia estetyczna jest działem nauki o zębach, który koncentruje się przede wszystkim na poprawie ich stanu. Wizyta w gabinecie bardzo często ma więc pozytywny wpływ na samopoczucie pacjenta, choć nie można zapominać również o tym, że przyczynia się do tego, że jego zęby stają się zdrowsze i mogą służyć mu dłużej.

Stomatologia estetyczna – zabiegi

Zabiegiem, który najczęściej jest kojarzony ze stomatologią estetyczną jest wybielanie zębów i rzeczywiście, jego popularność systematycznie rośnie.

Coraz więcej osób dąży do tego, aby ich zęby odzyskały naturalną białą barwę utraconą zarówno przez niewłaściwą higienę jamy ustnej, jak i na skutek picia nadmiernej ilości kawy lub palenia papierosów.

Oczywiście, nie oznacza to wcale, że wybielanie jest jednym zabiegiem, na jaki można liczyć odwiedzając tego typu gabinet. Stomatologia estetyczna we Wrocławiu pozwala również na przywrócenie zębom idealnego kształtu i ułożenia, w tym na niwelowanie braków w uzębieniu.

Gama zabiegów pozwalających na osiągnięcie ostatniego z wymienionych celów jest szczególnie szeroka i obejmuje zarówno korzystanie z licówek, jak i koron ceramicznych, a wybór odpowiedniej metody leczenia jest uzależniony tak od stanu zębów pacjenta, jak i od jego możliwości finansowych.

Dlaczego warto zdecydować się na stomatologię estetyczną?

Może się wydawać, że stomatologia estetyczna jest mniej ważna niż zachowawcza, koncentruje się bowiem na tych problemach, które nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla zębów i dziąseł.

Mylą się jednak osoby przekonane o tym, że korzystanie z jej możliwości jest fanaberią. Współcześnie zdrowe zęby nie są już przywilejem najbogatszych, a ich stan jest poddawany ocenie nie tylko w gabinecie dentystycznym.

Zdrowy, biały i piękny uśmiech staje się gwarancją sukcesu zawodowego i osobistego mówiąc wiele o samym podejściu konkretnej osoby do kwestii związanych z dbaniem o siebie.

Wielu pacjentów potwierdza więc, że uzupełnienie braków w uzębieniu lub wybielenie zębów podniosło ich pewność siebie i pozwoliło na podjęcie odważnych decyzji, które wcześniej wydawały się nierozsądne lub zbyt ryzykowne.

Opinie

Pacjenci o nas

LuksDent

Nasz gabinet

Zapraszamy

Umawianie wizyt telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-20 pod podanym numerem telefonu. W razie braku możliwości odebrania telefonu oddzwaniamy osobiście pod wyświetlony numer telefonu.

Pn - Pt : 8:00 - 20:00

Formularz

Napisz do nas

Skontaktuj się z nami. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia
terminu konsultacji!