Blog

Protetyka

Korony Porcelanowe – ile wytrzymują?

Korony porcelanowe nie zawierają podbudowy metalowej i dzięki temu można uzyskać idealny efekt naśladujący naturalny, zdrowy ząb.

Co to są korony porcelanowe?

Korony są uzupełnieniem protetycznym, które pozwalają odbudować kształt zniszczonego zęba nawet wówczas, gdy nie można już dokonać standardowej odbudowy za pomocą wypełnienia.

Przebieg leczenia odbywa się w ciągu dwóch wizyt.

Na pierwszej wizycie stomatolog po kwalifikacji zęba do założenia korony protetycznej dokonuje szlifowania tego zęba w znieczuleniu. Później pobiera wycisk i oddaje go do laboratorium protetycznego. Zabieg kończy wykonaniem korony tymczasowej niezbędnej do zapewnienia estetycznego wyglądu i funkcjonalności do czasu zamocowania korony protetycznej.

W trakcie drugiej wizyty, dokonuje się przymiarki i sprawdzenia gotowej korony protetycznej, następnie cementuje się koronę na stałe u pacjenta.

Ile wytrzymują korony porcelanowe?

Trwałość koron porcelanowych jest taka sama jak trwałość koron licowanych na metalu, jednak dzięki temu, że wykonane są w całości z porcelany, charakteryzują się najlepszym efektem estetycznym, stąd trafniejszym wyborem są właśnie korony porcelanowe. Wrocław, ul. Poniatowskiego 1A – LuksDent – zapraszamy.

Opinie

Pacjenci o nas

LuksDent

Nasz gabinet

Zapraszamy

Umawianie wizyt telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-20 pod podanym numerem telefonu. W razie braku możliwości odebrania telefonu oddzwaniamy osobiście pod wyświetlony numer telefonu.

Pn - Pt : 8:00 - 20:00

Formularz

Napisz do nas

Skontaktuj się z nami. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia
terminu konsultacji!