Blog

Inne

Leczenie Nadwrażliwości Zębów

Nadwrażliwość zębów to ból spowodowany starciem powierzchni zęba lub tkanki dziąsła. Nadwrażliwe zęby u osób dorosłych pojawiają się wtedy, gdy zostają odsłonięte korzenie zębów wskutek cofania się dziąseł, a główne powody nadwrażliwości zębów, to niewłaściwa higiena jamy ustnej.

Przyczyny występowania nadwrażliwości zębów

Osoby cierpiące na nadwrażliwość zębów często ze względu na ból szczotkują zęby niestarannie i krótko. Nieprawidłowa higiena wrażliwych zębów sprzyja rozwojowi próchnicy i chorobom dziąseł.

Dolegliwość ta spotykana jest nawet u co czwartego dorosłego polaka, ale na szczęście jesteśmy w stanie poradzić sobie z nią częściowo samodzielnie lub odwiedzając gabinet stomatologiczny.

Wrocław to miasto, w którym znajduję się wiele gabinetów jak i w każdym większym mieście znajdziemy odpowiedniego dentystę, który nie tylko zlikwiduje skutki nadwrażliwości zębów, ale też udzieli nam porad w zakresie właściwej higieny jamy ustnej.

Profilaktyka stosowana przy nadwrażliwości zębów

Gabinet stomatologiczny we Wrocławiu taki jak Luksdent to miejsce, gdzie dostaniemy pełną wiedzę na temat tego, jak przebiega leczenie nadwrażliwości zębów i jakie leki są polecane szczególnie do zwalczania tej przypadłości.

Niektórzy stomatolodzy stosują leki ogólne lub miejscowe, bezpośrednio stosowane na chore miejsce. Jest to na przykład żel z fluorem lub tak zwana płukanka fluorowa.

Leczenie nadwrażliwości zębów – z czego zrezygnować?

Trzeba też zrezygnować ze wszystkich produktów powodujących wrażliwość, niewskazane są przede wszystkim cytrusy i napoje gazowane. Warto zapobiegać próchnicy i unikać słodyczy, cukru i niestety musimy zapomnieć o jakimkolwiek wybielaniu zębów.

Opinie

Pacjenci o nas

LuksDent

Nasz gabinet

Zapraszamy

Umawianie wizyt telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-20 pod podanym numerem telefonu. W razie braku możliwości odebrania telefonu oddzwaniamy osobiście pod wyświetlony numer telefonu.

Pn - Pt : 8:00 - 20:00

Formularz

Napisz do nas

Skontaktuj się z nami. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia
terminu konsultacji!