Blog

Inne

Co zrobić po stracie zęba?

W sytuacji, kiedy naszego zęba nie udało się uratować możemy oczywiście zastąpić go nowym. We współczesnej stomatologii występuje szeroka gama metod i środków. Można wśród nich wyróżnić korony, mosty, protezy lub najnowocześniejsze implanty zębów.

Utrata zęba – co robić?

W chwili, gdy ząb tylko się ukruszył, dentysta naprawi go za pomocą materiału kompozytowego, który posiada bardzo trwałe właściwości. Wówczas pokrywa się nim ząb, formuje odpowiedni kształt, kolejno utwardza się go specjalnym światłem, a na koniec wygładza i poleruje.

Kolejnym sposobem korekcji zęba jest założenie licówki. Są to bardzo cienkie nakładki porcelanowe, które mocuje się na zęby po wcześniejszym ich przygotowaniu (wypreparowaniu).

Odbudowy zęba można także dokonać za pomocą wkładu koronowo-korzeniowego. Wtedy w korzeniu umieszcza się sztyft, który może być wykonany z metalu lub stopu złota.

Korona porcelanowa zbudowana ze złota jest bardziej korzystna ze względów estetycznych, gdyż wygląda bardziej naturalnie, niż ta z metalu.

Innym uzupełnieniem protetycznym jest most. Umocowuje się go na wypreparowanych zębach sąsiadujących ze sobą.

Implanty sprawdzonym sposobem na utratę zębów

Najbardziej nowoczesnym i zarówno komfortowym sposobem uzupełnienia braków zębowych są implanty. W kość wszczepia się tytanowe śruby, na których nakłada się korony porcelanowe.

Gdybyśmy chcieli zdecydować się na taki zabieg, trzeba zdecydować się na niego jak najszybciej po ekstrakcji zęba, gdyż w ciągu dwóch lat zanika ok. 50 procent otaczającej go kości.

Od momentu wszczepienia implantu do założenia korony może upłynąć zazwyczaj kilka miesięcy. Pacjent po takim zabiegu musi dbać szczególnie o higienę jamy ustnej i systematyczne kontrole u stomatologa.

Opinie

Pacjenci o nas

LuksDent

Nasz gabinet

Zapraszamy

Umawianie wizyt telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-20 pod podanym numerem telefonu. W razie braku możliwości odebrania telefonu oddzwaniamy osobiście pod wyświetlony numer telefonu.

Pn - Pt : 8:00 - 20:00

Formularz

Napisz do nas

Skontaktuj się z nami. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia
terminu konsultacji!