+

  Zarejestruj się online!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych i akceptuje politykę prywatności.

  Blog » LuksDent

  Co zrobić po stracie zęba?

  Co zrobić po stracie zęba?

  co zrobić po stracie zęba
  Girl with beautiful white teeth on reception at the doctor dentist.

  W sytuacji , kiedy naszego zęba nie udało się uratować możemy oczywiście zastąpić go nowym. We współczesnej stomatologii występuje szeroka gama metod i środków. Można wśród nich wyróżnić koronymostyprotezy lub najnowocześniejsze implanty zębów.

  Utrata zęba – co robić?

  W chwili, gdy ząb tylko się ukruszył, dentysta naprawi go za pomocą materiału kompozytowego, który posiada bardzo trwałe właściwości. Wówczas pokrywa się nim ząb, formuje odpowiedni kształt, kolejno utwardza się go specjalnym światłem, a na koniec wygładza i poleruje.

  Kolejnym sposobem korekcji zęba jest założenie licówki. Są to bardzo cienkie nakładki porcelanowe, które mocuje się na zęby po wcześniejszym ich przygotowaniu (wypreparowaniu).

  Odbudowy zęba można także dokonać za pomocą wkładu koronowo-korzeniowego. Wtedy w korzeniu umieszcza się sztyft, który może być wykonany z metalu lub stopu złota.

  Korona porcelanowa zbudowana ze złota jest bardziej korzystna ze względów estetycznych, gdyż wygląda bardziej naturalnie, niż ta z metalu.

  Innym uzupełnieniem protetycznym jest most. Umocowuje się go na wypreparowanych zębach sąsiadujących ze sobą.

  Implanty sprawdzonym sposobem na utratę zębów

  Najbardziej nowoczesnym i zarówno komfortowym sposobem uzupełnienia braków zębowych są implanty. W kość wszczepia się tytanowe śruby, na których nakłada się korony porcelanowe.

  Gdybyśmy chcieli zdecydować się na taki zabieg, trzeba  zdecydować się na niego jak najszybciej po ekstrakcji zęba, gdyż w ciągu dwóch lat zanika ok. 50 procent otaczającej go kości.

  Od momentu wszczepienia implantu do założenia korony  może upłynąć zazwyczaj kilka miesięcy. Pacjent po takim zabiegu musi dbać szczególnie o higienę  jamy ustnej i systematyczne kontrole u stomatologa.

  Opinie

  Jestem pacjentką gabinetu od kilku lat, przeszłam tam już szeroką gamę zabiegów – od profilaktyki, przez leczenie do zabiegów chirurgicznych. Jestem bardzo zadowolona z jakości świadczonych przez gabinet usług, w przypadku komplikacji po usuwaniu zęba mogłam liczyć na natychmiastową pomoc.

  Patrycja

  Przyszedłem z bólem zęba… Bardzo profesjonalni stomatolodzy w innych miejscach nikt nie potrafił mi pomóc a tam pani. Doktor od razu zrobiła mi przeswietlenie zęba dała zastrzyk przeciw bólowy i bez problemu zdiagnozowała przyczynę bólu.Świetni specjaliści i miła atmosfera, polecam wszystkim!!!

  Rafał

  Super. Miałam borowanie zęba a następnym razem piaskowanie. Super! Warto dodać, że doktor to świetny specjalista i bardzo otwarta osoba. Fajnie wszystko tłumaczy i wplątuje anegdotki 🙂

  Karolina

  Bardzo sympatycznie wspominamy wizytę z synkiem. Gabinet nowoczesny i czysty, przyjemna muzyka w poczekalni leciała. Zabieg wykonany perfekcyjnie, nic nie trzeba poprawiać. Polecam.

  Marcelina

  Szybka naprawa zęba i mogłam dalej cieszyć się wakacjami 🙂 DZięki!

  Kamila

  Dziękuje całemu zespołowi za pomoc! Jesteście najlepsi :*

  Izabela

  Trafiłam z polecenia i sama będę polecała! Dziękuję Panie Doktorze

  Emilia

  Polecam 😉 dziś miałam usuwanie kamienia i jestem zadowolona – na pewno wrócę 😀

  Joanna

  Bardzo polecam. Profesjonalna, miła obsługa. Wszystko czysciutkie, nowoczesne. Można płacić kartą:) będę wracać do tego miejca

  Paweł

  Miła atmosfera oraz konkurencyjne ceny

  Emilian

  Gorąco polecam, bezboleśnie i profesjonalnie.

  Marta

  Pełne zaufanie do lekarza i pełna satysfakcja dla pacjenta. Dziękuję

  Władysław

  Polecam dentystów z Luksdentu!
  Uratowali mi zęba bez żadnego bólu.
  Coś pięknego 🙂

  Alan

  Najlepszy gabinet pod słońcem! 🙂

  Greg